WOŚP 2020: Gromee i Tulia przekazali na licytację wyjątkowe pamiątki z Eurowizji

0
1159

Gwiazdy Eurowizji wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy 2020. Wśród wykonawców, którzy zaangażowali się w WOŚP 2020, znalazł się Gromee, który na cele charytatywne oddał pamiątkę z Eurowizji 2018. Jakie licytacje mogą wesprzeć fani Eurowizji?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy co roku cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród gwiazd, które chętnie angażują się w pomoc, przekazując na licytację różnego rodzaju fanty. Dochód z tegorocznych aukcji trafi na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej.

Wśród kilkuset licytowanych przedmiotów nie brakuje prezentów od reprezentantów Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji. Jako pierwsi pragniemy poinformować, że WOŚP 2020 wesprze między innymi Gromee, reprezentant Polski na Eurowizji 2018.

„Jestem zachwycony profesjonalizmem, który tu jest” – Gromee o Eurowizji

WOŚP 2020: Gromee wspiera Jurka Owsiaka

Twórca hitu Light Me Up przekazał na licytację deskę surfingową, która powstała na potrzeby polskiej pocztówki eurowizyjnej. Przypomnijmy, że Gromee i towarzyszący mu Lukas Meijer wykonali ją własnoręcznie, a kulisy tworzenia można było obejrzeć w zapowiedzi występu Polski na Eurowizji 2018. Deska nawiązywała do faktu, że Eurowizja odbywała się w Lizbonie, która jest świetnym kierunkiem wyjazdu dla wielbicieli surfowania.

Przypomnijmy sobie, jak wyglądała pocztówka Polski z Eurowizji 2018:

W rozmowie z Eurowizja.org Gromee powiedział:

Od początku jestem z Orkiestrą i wiedziałem, że najważniejszy gadżet, jaki miałem ze sobą podczas eurowizji, to właśnie ta deska. Była ze mną wszędzie i uparłem się, żeby ją zabrać do Polski właśnie z myślą o Orkiestrze. Mimo że nie wszedłem do finału, jest to mój talizman szczęścia. Stoi cały czas u mnie w studiu, ale uważam że pora, żeby cieszył się nią ktoś jeszcze. Jeżeli może komuś pomoc poprzez licytację, to znaczy że można wygrywać dzięki eurowizji przez wiele lat. Poza tym chcę – jak napisałem w piosence „Share the Joy” z Eurowizji Junior – dzielić się radością

Link do licytacji znajdziesz tutaj.
Tak prezentuje się deska Gromee’ego w całej okazałości:

Gromee i Lukas Meijer z deską surfingową, którą stworzyli na potrzeby Eurowizji 2018 (fot. Instagram/gromeeofficial)

WOŚP 2020: gwiazdy Eurowizji wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Gromee nie jest jedyną gwiazdą Eurowizji, która wsparła WOŚP 2020. Wśród licytowanych przedmiotów znalazł się strój sceniczny dziewczyn z zespołu Tulia, który reprezentował Polskę na Eurowizji 2019. Aukcję znajdziesz pod tym linkiem.

Pierwsza próba Tulii w Tel Awiwie | Foto: Thomas Hanses

Wylicytować można też autografy artystów, którzy wystąpili podczas Pol’and’Rock Festival, również organizowanym przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wśród nich znaleźli się wykonawcy związani z konkursem. Zdjęcia z podpisami przekazały na licytację dziewczyny z zespołu Tulia. Aukcję znajdziesz pod tym linkiem.

Obejrzyj nasz wywiad z Tulią:

Nie tylko wokalistki grupy Tulia przekazały swoje zdjęcia z autografami na rzecz WOŚP 2020. Fani Eurowizji mogą wylicytować też podpis Majki Jeżowskiej, jurorki programu „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2019„, a także… fińskiego zespołu Lordi, zwycięzców Eurowizji 2006. Wykonawcy przeboju Hard Rock Hallelujah złożyli autografy na serduszku wykonanym przez Natalię Lidak-Hofset. Unikatowe pamiątki od muzyków grupy Lordi znajdziesz tutaj i tutaj.

Jak wyglądały przygotowania Polski do Eurowizji 2006? Nie brakowało kontrowersji

WOŚP 2020: zwyciężczynie konkursów Eurowizji przekazały fanty na aukcję charytatywną

W aukcję zaangażowały się również zwyciężczynie innych konkursów organizowanych przez Europejską Unię Nadawców. Jedną z nich jest Edyta Herbuś, która w parze z Marcinem Mroczkiem wygrała w finale 2. Konkursu Tańca Eurowizji w 2008 roku. Zwycięzca licytacji będzie mógł spotkać się z tancerką, która zaplanowała profesjonalną sesję zdjęciową, a także wspólny obiad.

Posłuchaj, jak Edyta Herbuś wspomina Konkurs Tańca Eurowizji:

Roksana Węgiel przekazała za to jedną ze swoich sukienek. Zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018 oraz współprowadząca finał Eurowizji dla Dzieci 2019 nie przekaże jednak żadnej z eurowizyjnych stylizacji, ale kreację, w której wystąpiła na festiwalu w Opolu. Jeśli chcesz kupić sukienkę od nastolatki, link znajdziesz tutaj.

WOŚP 2020: uczestnicy krajowych eliminacji do Eurowizji przekazały gadżety na licytację

Tegoroczne licytacje WOŚP wsparła Maryla Rodowicz, kilkukrotna jurorka krajowych eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji. Zaoferowała zaproszenie na koncert w ramach trasy #Maryla2020, a także spotkanie po koncercie. Szczegóły licytacji znajdziesz tu.

W charytatywne licytacje zaangażowały się również uczestniczki eurowizyjnych selekcji:  Magda Steczkowska (2004), Natasza Urbańska (2007, 2008) i Ada Fijał (2011). Pierwsza oferuje udział w koncercie kolędowym, druga oddała na aukcję jedną ze swoich sukienek, a trzecia – spotkanie, podczas której zdradzi szczegóły serialu Barwy szczęścia.

Do zakończenia licytacji WOŚP 2020 być może pojawi się jeszcze kilka aukcji, w których będzie można zdobyć gadżety od reprezentantów Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji. Będziemy informować Was na bieżąco!

Chcesz zapisać się do OGAE Polska? Nic prostszego!

fot. Instagram/gromeeofficial