Emocje po niedzielnym finale powoli opadają, czas zatem przyjrzeć się temu, jak Konkurs ten został odebrany przez polskie i zagraniczne media.

Zacznijmy od statystyk. W Polsce Junior zgromadził przed ekranami telewizorów ponad 2 mln widzów (2,8 mln podczas ogłaszania wyników), a TVP 1 dzięki temu zostało liderem w swoim paśmie. Dla porównania, Krajowe Eliminacje były śledzone przez 1,2 mln osób.

Zwycięska Gruzja
zrzut-ekranu-2016-11-22-o-14-07-32
Źródło: www.facebook.com/MariamMamadashviliOfficial

Tegoroczną edycję Junior Eurovision Song Contest wygrała reprezentantka Gruzji – Mariam Mamadashvili, pokonując typowaną na faworyta Rosję. Laureatka tegorocznego Grand Prix dla dzieci nie ukrywała towarzyszących jej emocji, nie zapomniała również podziękować wszystkim już po samym finale:

Po przylocie do Gruzji Mariam została bardzo ciepło przywitana przez fanów zgromadzonych na lotnisku. Wydarzenie to zostało uwiecznione przez gruzińskiego nadawcę Georgian  Public Broadcaster:

Została także zorganizowana konferencja prasowa. Podczas niej Tinatin Berdzenishvili z GBP przyznała, że Gruzja zgłosiła swoją chęć zorganizowania przyszłorocznej Eurowizji dla Dzieci. Ostateczna decyzja ma zostać ogłoszona przez EBU w ciągu kilku miesięcy zaraz po rozpatrzeniu pozostałych wniosków.

Młodej zwyciężczyni pogratulowały również gruzińskie media, jak chociażby Georgian Journal, Agenda.ge czy Ambebi.ge. Ta ostatnia strona opublikowała krótki wywiad z Mariam, w którym mówi ona o swojej nauce w Broadway Method Academy i dalszych planach.

Eurowizja dla Dzieci a polskie media

Reprezentująca nas Olivia Wieczorek, która w Konkursie zajęła 11. lokatę, na swoim fanpage’u zamieściła podziękowania za skomponowanie utworu oraz udzielone jej wsparcie. Nie zapomniała również pogratulować reprezentantce Gruzji:

zrzut-ekranu-2016-11-22-o-15-27-29
Źródło: www.facebook.com/oliviawieczorekofficial

Występ Olivii nie uszedł uwadze rodzimych mediów. Napisały o nim m.in. strony Polskiego Radia, Radia Zet, Rmf FM, Eska.tv, fakt.pl, teleshow.wp.pl czy party.pl – dwa ostatnie serwisy pochwaliły naszą reprezentantkę za świetny wokal i bardzo dobrą prezentacje. Pod artykułami nie zabrakło wielu ciepłych słów wsparcia od fanów.

 

Źródło: tvp.pl, media lokalne, Georgia Public Broadcaster, Georgian Journal, Agenda.ge, Ambebi.ge.
Zdjęcia:Andres Putting (EBU)