Zapraszamy wszystkich chętnych czytelników portalu eurowizja.org do udziału w ankiecie dotyczącej przyszłorocznego reprezentanta Polski w 60. Konkursie Piosenki Eurowizji. 

Członkowie OGAE Polska przez kilkanaście dni wewnętrznie typowali swoich faworytów do reprezentowania naszego kraju w nadchodzącej Eurowizji. Jesteśmy ciekawi, kogo w biało-czerwonych barwach na eurowizyjnej scenie widzą nasi czytelnicy. Zapraszamy wszystkich do udziału w ankiecie. Spośród 10 podanych popularnych polskich wokalistów, wskaż jednego, który Twoim zdaniem jest najlepszym kandydatem do wyjazdu do Wiednia. Głosowanie trwa do 25 października – wyniki zostaną opublikowane następnego dnia. Udział w ankiecie jest jednorazowy. Nazwiska faworytów członków OGAE Polska oraz czytelników eurowizja.org zostaną przedstawione TVP podczas spotkania z Zarządem Stowarzyszenia Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji OGAE Polska.

Link do głosowania znajduje się TUTAJ

Zdjęcie oraz ankietę zaprojektował Ernest Wietrzychowski
Źródło: OGAE Polska

16 KOMENTARZE

 1. mimo, że w eurowizji większą szanse mają panie z mocnymi lub po prostu ciekawymi głosami, to jakoś chciałbym, żeby Mrozu dostał szansę. I niech śpiewa po polsku. Telewidzowie zaczynają na powrót doceniać różnorodność językową (Czarnogóra 2014 – dostała się do finału? Dostała.)
  ma też piosenki bardzo wpadające w ucho (Nie mamy nic, nie mamy nic!) i myślę, że szerszej widowni mogłyby się spodziewać. Ale to tylko takie luźne propozycje, mogę się bardzo mylić.

  no i ważna jest też jakość śpiewania na żywo, a nie wiem jak z tym u Mroza jest

  • Czarnogóra weszła do finału bo w tym roku nie było Chorwacji i Serbii.
   Odnośnie Mroza to jestem zdecydowanie na nie gdyż nie mamy szczęścia do męskich solistów co dobitnie pokazał przykład z 2010 roku gdy wystawiliśmy Mrozińskiego.
   Jestem zdecydowanie za wysłaniem Sylwii Grzeszczak – będzie to nasza polska Maya Sar z urodą zbliżoną do Sandry Nurmsalu z Estonii 😀

 2. nie wiem, nie wiem, ciezko jest sie zdecydowac, wydaje mi sie, ze nie wazne kto, wazne, aby umial spiewac bardzo dobrze na zywo i mial bardzo ale to bardzo dobra piosenke… bo nawet najlepszy artysta z beznadziejna piosenka przepadnie, a ktos kto nie jest w ogóle znany moze na tym konkursie bardzo wiele zyskac z dobra piosenka

  • Co racja to racja. Potrzebujemy zatem artysty który jest:
   – znany w kraju
   – dobrze radzi sobie z śpiewem na żywo
   – ma dobrą piosenkę
   – jest dobra w kontakcie po angielsku (w odróżnieniu od tegorocznego Donatana – dobrze że dziewczyny z Cleo na czele ratowały honor)
   Dzięki temu sukces na Eurowizji jest gwarantowany 🙂

 3. Tak przyglądam się tej ankiecie i widzę że brakuje tam Stashki czyli naszej reprezentantki z Bałtyckiego Konkursu Piosenki w Karlshamn – wystawionej zresztą tam przez Telewizję Polską. Z tego co wiem jest ona chętna także reprezentować Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji. Mam nadzieje że i tą kandydaturę przedstawicie szanowne OGAE Polska podczas spotkania z naszym publicznym nadawcą. Znając życie gdzieś w okolicach listopada 😀