Do 9 stycznia przyjmowane będą zgłoszenia do rundy „Wild Card”. Tzw. półfinał drugiej szansy odbędzie się 19 lutego w Hamburgu.  

Kolejny rok z rzędu telewizja NDR we współpracy z ARD postanowiły zorganizować sprawdzony format preselekcji. Unser Song für Österreich, czyli finał niemieckich selekcji odbędzie się 5 marca w Hannoverze. Jednak artyści, którzy chcą spróbować swoich sił w rundzie Wild Card mogą już teraz zarejestrować się na specjalnie przygotowanej platformie internetowej. W koncercie tzw. Drugiej Szansy wystąpią wytypowani przez jury artyści, którzy rywalizować będą o jeden bilet do finału preselekcji. Koncert Wild Card odbędzie się 19 lutego w Hamburgu. Zgłoszone utwory można odsłuchać TUTAJ, natomiast bilety na finałowy koncert są do nabycia TUTAJ.

Prawdopodobnie w styczniu niemiecki nadawca publiczny ujawni pierwszych artystów, którzy otrzymają miejsce w finale preselekcji. Warto przypomnieć, że tegoroczny reprezentant Niemiec, zespół Elaiza, wygrał półfinał, następnie szturmem podbił serca niemieckich słuchaczy i wywalczył bilet do Kopenhagi, wygrywając z takimi gwiazdami, jak m.in. Oceana, Unheilig, Mariemare, czy chociażby Madeline Juno.

W tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji zespół Elaiza uplasował się na 18. miejscu z dorobkiem 39 punktów. Czy w przyszłym roku nasi zachodni sąsiedzi powtórzą sukces Romana Loba czy chociażby Leny? Odpowiedź na te pytanie poznamy w momencie, kiedy zostaną opublikowane wszystkie finałowe utwory, które wezmą udział w Unser Song für Österreich.

źródło i zdjęcie: unser-song-fuer-oesterreich.de