Wczoraj mieliśmy okazję porozmawiać z reprezentantką Albanii podczas tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji, Elhaidą Dani. W trakcie rozmowy zapytaliśmy ją m.in. o jej przygodzie w „Fabryce gwiazd” oraz planach związanych z Konkursem Piosenki Eurowizji.

Elhaida Dani reprezentuje Albanię z piosenkę I’m Alive. Piosenkarka otrzymała możliwość reprezentowania swojego kraju po zwycięstwie w krajowym festiwalu Festivali i Këngës, który wygrała z utworem Diell. Po rezygnacji kompozytora kawałka z udziału w konkursie, Dani zdecydowała się na zgłoszenie się z inną piosenką.

Całą rozmowę znajdziecie tutaj.

Poprzedni artykułElnur Huseynov odebrał nagrodę od OGAE Polska
Następny artykułPrzed nami ostatnia część prób
Sergiusz Królak
Udziałem Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji żyję dosłownie od urodzenia, ponieważ Edyta Górniak stanęła na dublińskiej scenie trzy dni po moich narodzinach. Chociaż konkurs uważnie śledzę od 2011 roku, moje pierwsze wspomnienia sięgają 2003 roku. W OGAE Polska jestem od 2015 roku, od razu dołączyłem też do redakcji Eurowizja.org. Jestem wice-naczelnym ds. szybkiego reagowania, zajmuję się również artykułami na temat Polski i Wielkiej Brytanii. Do swoich ulubionych utworów z Eurowizji zaliczam zarówno te ambitniejsze („Neka mi ne svane” Danijeli Martinović, „Love or Leave” grupy 4Fun czy „Play” Jüriego Pootsmanna), jak i te bardziej imprezowe („Glorious” grupy Cascada czy „Jestem” Magdaleny Tul).