Po czeskiej konferencji prasowej mieliśmy ogromną przyjemność porozmawiania z reprezentantami Czech, Martą Jandovą i Václavem Noidem Bártem. Podczas wywiadu poprosiliśmy także o zaśpiewanie przez parę największego przeboju Heleny Vondráčkovej „Malovaný džbánku”. Jak wyszło?

Marta Jandova i Václav Noid Bárta reprezentują Czechy z utworem Hope Never Dies, zostali tym samym pierwszymi przedstawicielami kraju po pięcioletniej przerwie.

W rozmowie z naszym redaktorem, Sergiuszem Królakiem, para opowiedziała m.in. o początkach swojej współpracy, historii kryjącej się za ich eurowizyjną propozycją. Jandova wyjaśniła też, jak została liderką metalowego zespołu Die Happy, jak zaczęła się jej współpraca z fińską grupą Apocalyptica oraz jak doszło do jej zwycięstwa w Konkursie Piosenki Bundeswizji w 2007 roku.

W trakcie rozmowy poprosiliśmy parę o zaśpiewanie największego czeskiego przeboju w Polsce, czyli Malovaný džbánku Heleny Vondráčkovej. Jak ten hit brzmi w wykonaniu Jandovej i Bárty? Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy tutaj.

2 KOMENTARZE