31-letnia Eleni Foureira reprezentować będzie Cypr w pierwszym półfinale 63. Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie już 8 maja. Urodzona w Albanii „grecka królowa popu” zaprezentuje utwór Fuego. Sylwetkę reprezentantki Cypru możecie przypomnieć sobie tutaj. Poniżej przeczytacie o pierwszych szczegółach jej występu w Lizbonie.

Przypomnijmy: 8 maja Eleni Foureira zadebiutuje na eurowizyjnej scenie, chociaż od lat próbowała sukcesu w greckich preselekcjach (w 2010, 2013, 2015 oraz 2016 roku). Do udziału w tegorocznym konkursie piosenkarka została zaproszona przez cypryjskiego nadawcę publicznego CyBC. 2 marca 2018 roku miała miejsce premiera jej utworu Fuego.

Chociaż artystka nie komentowała jeszcze oficjalnie swojego występu, znamy jego pierwsze szczegóły. Jak donoszą greckie media, Eleni wystąpi na scenie wraz z czterema tancerzami, którzy jednocześnie będą dla piosenkarki wsparciem wokalnym. Układ taneczny przygotuje choreograf o międzynarodowej sławie Sacha Jean-Baptiste, która podczas Konkursu w 2017 roku była odpowiedzialna za występy aż czterech (!) krajów: Australii (9. miejsce), Armenii (18. miejsce), Bułgarii (2. miejsce) i Gruzji (11. miejsce w półfinale). Show ma być inspirowane zwycięskim występem Turcji z 2003 roku.

Suknię dla Eleni Foureiry ma przygotować projektant Brett Vrettak. Według greckiej prasy artystka podczas swojego występu będzie dosłownie lśnić, a jej strój będzie najdroższym, jaki miała na sobie w trakcie całej swojej kariery.

Niedawno reprezentantka Cypru udała się do Portugalii, aby nakręcić pocztówkę. Zobaczymy na niej artystkę na sławnym Ribeira Market w Lizbonie, gotującą u boku znanej portugalskiej szefowej kuchni Justy Nobre. Jak powiedziała sama Eleni: „Kręcenie pocztówki dało mi przedsmak (dosłownie!) Portugalii i Lizbony. Miałam okazję zapoznać się z portugalskimi potrawami i zabrać Fuego do kuchni (…)”. 

Jak oceniacie szanse Cypru na wejście do finału 63. Konkursu Piosenki Eurowizji? Podzielcie się Waszymi opiniami w komentarzach!

 

źródło: własne, eurovoix.com, reporter.com.cy, escdaily.com, esctoday.com
zdjęcia: esctoday.com, alphanews.live

1 KOMENTARZ

  1. Wydaję mi się, że awans do finału jest prawie pewny. Jeśli Eleni nie zepsuje występu na żywo przy ciekawej inscenizacji scenicznej myślę, że ma szansę na pierwszą dziesiątkę w końcowej klasyfikacji 12 maja.