Zobacz, co spotkało faworytów festiwalu, jak zakończył się drugi wieczór oraz co w planach na dziś!

Każda edycja festiwalu w Sanremo ma swoje małe skandale i zakulisowe kontrowersje. Tym razem jednak afera przybrała dość dużych rozmiarów.

Faworyci konkursu, duet Ermal Meta i Farbizio Moro zostali oskarżeni o plagiat! Okazało się, że refren utworu, który według regulaminu powinien być utworem premierowym, został zaczerpnięty z innej piosenki w praktycznie niezmienionej formie. Skalę skandalu podkręcił fakt, że skopiowany utwór brał udział w Sanremo Giovani 2016, czyli eliminacjach do Sanremo dla młodych talentów. Autor obu utworów jest ten sam, a artyści byli świadomi, że refren był już wcześniej publikowany. Z tego powodu wczoraj zdecydowano o tymczasowym zawieszeniu duetu w zmaganiach konkursowych do czasu złożenia przez nich oficjalnych wyjaśnień. Dziś w południe, na specjalnej konferencji prasowej zdecydowano jednak o ich… odwieszeniu. W ten sposób będą mogli wystąpić podczas dzisiejszej trzeciej seraty.

Taka decyzja spotkała się z ogólnym niezadowoleniem akredytowanych dziennikarzy, którzy przyjęli ją buczeniem. Nie jest to bez znaczenia, ponieważ dziennikarze mają 30% głosów w finale konkursu. Niemal natychmiast zareagowali na skandal bukmacherzy, którzy obniżyli notowania artystów. Czy mimo to uda im się osiągnąć sukces w tegorocznej edycji festiwalu?

Dziś wieczorem usłyszymy po raz drugi kolejną 10 artystów z głównej kategorii. Oprócz tego poznamy kolejne 4 utwory debiutantów. Na koniec ogłoszona zostanie klasyfikacja na podstawie głosowania dziennikarzy. Artyści znajdą się odpowiedni w strefie wysokiej (faworytów), średniej oraz niskiej.

Podczas wczorajszego wieczoru do strefy faworytów zakwalifikowali się Ron, Ornella Vanoni oraz niespodziewanie Diodato (zaledwie dzień wcześniej znalazł się w grupie najniższej).

Dziś transmisja jak zwykle od godziny 20:45 na antenie Rai1, RaiHD oraz na platformie internetowej raiplay.it.