Piosenka „The Way You Are” wybrzmi podczas 60. Konkursu Piosenki Eurowizji w Wiedniu!

Czterech młodych i uśmiechniętych artystów skradło dziś serca Duńczyków. Zespół Anti Social Media zajął drugie miejsce w głosowaniu widzów, wygrywając przy tym w głosowaniu lokalnych paneli jurorskich, co w efekcie dało mu pierwsze miejsce w ostatecznym rozrachunku. Duński kwartet będzie reprezentował Danię podczas tegorocznej Eurowizji w Wiedniu.

Ich piosenka, zatytułowana The Way You Are, doskonale wpisuje się w stylistykę, do której Dania zdążyła nas już przyzwyczaić – przypomina nieco swoim klimatem takie propozycje jak Believe Again (ESC 2009), New Tommorow (ESC 2011) czy All Night Long (ESC 2008). Zwycięski utwór grupy Anti Social Media został napisany przez duet Remee i ChiefOne, który był odpowiedzialny m.in. za kompozycję Should’ve Known Better, czyli duńską piosenkę z Konkursu Piosenki Eurowizji 2012 w Baku.

Podczas interval-actu wystąpił Basim – reprezentant Danii w ubiegłorocznej edycji konkursu. Choć całe show stało na wysokim poziomie pod względem produkcji i oprawy, trudno nie ulec wrażeniu, że Dania po fali krytyki jaka zalała publicznego nadawcę po ujawnieniu całkowitego kosztu organizacji zeszłorocznej Eurowizji, woli uniknąć konieczności organizowania konkursu za rok – poziom muzyczny DMGP był stosunkowo niski jak na ten kraj.

Fot. www.dr.dk

4 KOMENTARZE

  1. Nudna piosenka, bardzo przeciętny popik. Ja rozumiem, że Dania nie chce za rok organizować konkursu, ale… no bez przesady… 🙂 . W chwili obecnej ta piosenka jest na końcu mojego rankingu… nawet pod Albanią, a to już naprawdę wielkie osiągnięcie 😉 .

  2. Kiepska piosenka z Danii 🙁 Co oni wybrali !!! Wydawało mi się, że podczas 60. Eurowizji będzie mnóstwo dobrych utworów, a tu zaczynają się gnioty. Niby dla nas lepiej, ale nie jest wcale powiedziane, że my również nie będziemy w tym gronie 🙁