Zgodnie z zapowiedziami, tuż po dzisiejszym odcinku programu The Voice brytyjski nadawca BBC podał do publicznej wiadomości nazwisko swojego reprezentanta podczas jubileuszowego, 60. Konkursu Piosenki Eurowizji. Już w maju w barwach kraju wystąpi duet Electro Velvet z utworem Still in Love with You!

Podczas specjalnego programu Our Song for Eurovision 2015, prowadzonego przez Scotta Millsa, reprezentanci przedstawili premierowo swój konkursowy utwór. W skład duetu wchodzą Alex Larke i Bianca Nicholas, a ich eurowizyjną propozycję napisali David Mindel i Adrian Bax White.

Podobnie jak przed rokiem, brytyjska propozycja eurowizyjna została wybrana wewnętrznie przez komisję jurorską powołaną przez krajowego nadawcę. W ubiegłym roku Wielką Brytanię reprezentowała Molly Smitten-Downes z utworem Children Of The Universe. Pomimo bycia jedną z faworytek w głosowaniu Stowarzyszenia OGAE, piosenkarka zakończyła udział w finale na 17. miejscu z wynikiem 40 punktów.

Przypomnijmy, że w sześćdziesięcioletniej historii konkursu BBC ma na swoim koncie aż pięć wygranych: w 1967, 1969, 1976, 1981 i 1997, a zapewnili je kolejno: Sandie ShawLulu, oraz zespoły Brotherhood of Man, Bucks Fizz Katrina and the Waves. Czy tegoroczni reprezentanci zostaną szóstymi zwycięzcami widowiska dla kraju? O tym przekonamy się już 23 maja podczas koncertu finałowego, który zostanie zorganizowany w hali miejskiej w Wiedniu. Przedstawiciel stacji będzie miał zapewnione miejsce w finale dzięki przynależno do krajów tzw. „Wielkiej Piątki”, wpłacającej do Europejskiej Unii Nadawców (EBU) największe składki organizacyjne.

Źródło i fot.: bbc.co.uk/eurovision

11 KOMENTARZE

  1. Bezpieczny wybor Wlk. Brytanii. Wygrac nie wygraja, ale zupełnego smiecia nie puszczaja. Problem z Brytyjczykami jest taki, że mamy wobec nich wysokie wymagania i oczekiwania, a oni po prostu nie sa w stanie zadowolic reszte kontynentu. W koncu sie zorientowali, że wstyd wysyłac zupełny chłam, wiec dawali Humperdinka czy Bonnie Tyler, klasowe ale dinozaury. W tym roku dobre retro ktore nikogo nie zszokuje, ale nie beda oskarżeni o tandete.

  2. Świetna piosenka! Może troszeczkę chaotyczna, ale w sumie fajna i ciekawa mieszanka stylów :). No i wreszcie coś bardziej dynamicznego! Na chwilę obecną Zjednoczone Królestwo zagości u mnie na drugim miejscu, zaraz po Italii.

  3. Klimat „retro” piosenki brytyjskiej podoba mi się, ale utwór jako całość, niestety, okropny !!!

    P.S.: Obawiam się o polską piosenkę 🙁 Jeśli będzie to angielska wersja tego dna „Riotka” , to będzie powtórka z rozrywki w przypadku TVP !!!

    • Myślę, że „Riotka” nie pojedzie, wpis na profilu Dody wskazuje na podgrzewanie atmosfery wokół własnej osoby i autopromocję. Gdyby to ona została reprezentantką, milczałaby jak zaklęta, bo ta osoba z pewnością ma umowę z TVP, która pod groźbą kary finansowej zabrania zdradzania danych wykonawców przed programem „Świat się kręci”.

      Bardzo chciałabym, aby Polskę na Eurowizji reprezentował zespół Enej, ale jest to mało prawdopodobne. Gdyby miała pojechać jakaś usypiająca ballada, to wolałabym nową piosenkę Dody. Mam jednak nadzieję, że nasz tegoroczny reprezentant okaże się miłą niespodzianką.