fot. TULIA (materiały prasowe)

Członkinie formacji Tulia zdradziły kilka szczegółów związanych z udziałem w Konkursie Piosenki Eurowizji. Co powiedziały Tulia Biczak i Patrycja Nowicka za pośrednictwem transmisji „na żywo” na Instagramie?

Tulia na Eurowizję – reakcje mediów i artystów na decyzję TVP

Co wiemy o piosence?

Fani konkursu czekają na informację, jaką piosenkę Tulia przedstawi w Tel Awiwie. Jak wiemy, utwór zostanie zaprezentowany w trakcie konferencji Telewizji Polskiej. Wokalistki zdementowały spekulacje, że propozycja konkursowa jeszcze nie została wybrana. Polski utwór został już wskazany przez komisję konkursową TVP spośród nadesłanych zgłoszeń.

Potwierdziły, że eurowizyjna piosenka pochodzi z reedycji ich debiutanckiej płyty, zatytułowanej po prostu Tulia. Członkinie grupy zaznaczyły, że zgodziły się na udział w Eurowizji, stawiając swojej wytwórni (Universal Music Polska) określone warunki uczestnictwa.

W jaki języku zaśpiewa Tulia? Ten temat, będący przedmiotem licznych dyskusji wśród fanów Eurowizji, wciąż jest kwestią otwartą. Dziewczyny podkreśliły, że preferują udział w konkursie z polskojęzyczną wersją piosenki.

Jak będzie wyglądać występ?

Reżyserem polskiego występu będzie ponownie Konrad Smuga, który odpowiadał już za dwie ostatnie prezentacje biało-czerwonych w Konkursie Piosenki Eurowizji, a także zwycięski występ Roksany Węgiel na Eurowizji Junior 2018. Wokalistki powiedziały w trakcie relacji live na Instagramie, że mają swoje wyobrażenia o tym, jak ma wyglądać konkursowa prezentacja. Jeden z widzów zapytał o dynamikę występu. Tulia i Patrycja zaznaczyły, że ich sceniczne prezentacje różnią się od teledysków, które utrzymane są w bardzo określonej konwencji. Możliwe, że w Tel Awiwie zobaczymy Tulię w nowych stylizacjach. Dotychczas występowały w strojach opoczyńskich.

Czy planowane są wyjazdy promocyjne?

Członkinie grupy wstępnie planują udział w przedkonkursowych wydarzeniach. Wiemy, że Tulia otrzymała zaproszenie do udziału w Eurovision in Concert, organizowanym w kwietniu w Amsterdamie. Dziewczyny z zespołu wskazały, że w planach mają nakręcenie klipu, co oznacza, że eurowizyjną piosenką może nie być utwór Pali się, bowiem ten posiada już teledysk.

Ulubione piosenki z Eurowizji

W trakcie rozmowy nie zabrakło tematyki eurowizyjnej. Tulia Biczak przyznała, że śledzi na bieżąco pojawiające się propozycje do tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji. Jako dwie najbardziej interesujące piosenki wskazała utwór włoski oraz czeski. Patrycja Nowicka natomiast przyznała, że potrzebuje czasu na rozeznanie się w wyselekcjonowanych piosenkach.

Wokalistki przyznały, że od dziecka interesowały się Konkursem Piosenki Eurowizji, a ich ulubionym polskim utworem jest Sama Justyny Steczkowskiej. Swój wybór tłumaczyły trip-hopową stylistyką numeru przy jednoczesnym wykorzystaniu akompaniamentu orkiestry i niezaprzeczalnych umiejętności technicznych piosenkarki. Tulia Biczak wskazała, że jej ulubione utwory z Eurowizji to Save Your Kisses for Me brytyjskiej grupy Brotherhood of Man, Heroes Månsa Zelmerlöwa i Euphoria, którą wykonała w 2012 roku Loreen.

W trakcie relacji na żywo nie zabrakło słów podziękowań za wsparcie. Dziewczyny z zespołu przyznały także, że starają się nie przejmować pojawiającymi się negatywnymi komentarzami. Tulia i Patrycja są bardzo podekscytowane, że dzięki Eurowizji będą mogły zobaczyć Tel Awiw oraz cieszyć się kulturą tego miasta i pogodą, jaka zastanie ich na miejscu w maju.

Źródło: Tulia(Instagram)