Zakończone przed chwilą preselekcje w Rumunii wygrał zespół Voltaj i to on będzie reprezentować kraj podczas Eurowizji 2015.

Rumunia ma już reprezentanta – zdaniem widzów i jurorów najlepszy był dziś zespół Voltaj i to on pojedzie do Wiednia! Grupa zdobyła 4707 głosów od widzów i uznanie komisji, zostawiając w tyle rywali, m.in. Luminitę Anghel (która zdobyła 2. miejsce u widzów) czy Ovidiu Antona. Formacja Voltaj składa się z Călina Goia. Gabi „Porcus“ Constantina, Adriana Cristescu, Valeriu „Prunus” Ionescu i Olivera Steriana. W 2005 roku grupa zdobyła nagrodę MTV Europe Music Awards w kategorii „Najlepszy wykonawca rumuński”. Voltaj aktywnie działa na rynku muzycznym już od 1982 roku.

Chociaż w preselekcjach Voltaj zaśpiewali po rumuńsku, do Wiednia pojadą z angielską wersją piosenki. Poniżej posłuchać możecie zarówno rumuńskiej jak i angielskiej wersji utworu. Która lepsza?

Fot: Kiss FM

 

6 KOMENTARZE

  1. Błagam, niech zostawią to tak, jak jest: po rumuńsku. Piosenka na prawdę miła dla ucha, no i temat ciekawy 🙂 Ale zaśpiewana po angielsku straci cały smaczek(ile już piosenek zostało zdegradowanych przez zmianę języka).

  2. Bardzo ładna piosenka, no i ciekawy temat teledysku, taki na czasie, można by powiedzieć. Ballada, kolejna… :). Ale jak dla mnie osobiście – nie jest smętna. Z przyjemnością się tego słucha. Po rumuńsku brzmi ciekawiej i bardziej oryginalnie, no ale jak tak chcą… proszę bardzo, jakby co, to być może mniejsza konkurencja dla Polski (jeśli wyślemy coś dynamicznego :)).