Anastasia Petrik gościem specjalnym

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia ukraińskiej prasy. Zlata Ognevich, tegoroczna reprezentantka Ukrainy na Eurowizji, będzie współprowadzącą JESC 2013 w Kijowie. Piękna wokalistka stanie u boku Timura Miroshnychenko, który prowadził już Eurowizję dla Dzieci w 2009 razem z Ani Lorak. Eurowizja dla Dzieci 2013 odbędzie się 30 listopada, a rok 2013 został uznany na Ukrainie rokiem dziecięcej kreatywności, stąd też oficjalnym sloganem konkursu jest hasłoBe Creative.

Jako współprowadzący JESC chcę pokazać światu, że nowe pokolenie Ukraińców ma zupełnie nowy punkt widzenia na wiele spraw – twierdzi Timur. Ukraina ma wiele utalentowanych dzieci i ludzi, którzy zawsze chcą pokazywać piękno i bogactwo ukraińskiej kultury poprzez taniec, śpiew czy malarstwo. To co możemy pokazać, to nasze wielkie serce, gościnność i talent. Myślę, że hasło BE CREATIVE wspaniale nas opisuje – dodaje Zlata.

Teraz gdy wiadomo już, że Zlata Ognevich poprowadzi Eurowizję dla Dzieci 2013, media zaczęły dyskutować o tym, w co piosenkarka się ubierze. To póki co ściśle strzeżona tajemnica. Szczerze mówiąc, miałam pewne wątpliwości co do noszenia sukienki, którą mi zaproponowano, bo nie jest to mój typowy styl. Jedyne co mogę powiedzieć, to że będzie to nowa dla mnie stylizacja i spróbujemy nieco poeksperymentować, by stworzyć dla mnie nowy wizerunek – mówi wokalistka.

Gościem specjalnym JESC 2013 na pewno będzie Anastasia Petrik, zwyciężczyni Eurowizji dla Dzieci w Amsterdamie. Zapewne również Zlata zaśpiewa na scenie w Kijowie, a wielu fanów ma nadzieję, że Ukraińcy pokażą to, czego nie udało się zrealizować w Malmo w ramach prezentacji scenicznej do Gravity. Chodzi oczywiście o hologramy, które wykorzystano podczas programu Mam talent. Zobaczyć je można poniżej:

źródło: ESCkaz, fot. M. Błażewicz