Telewizja CyBC potwierdziła, że finał cypryjskich preselekcji do 60. Konkursu Piosenki Eurowizji odbędzie się 1 lutego 2015 roku w Nikozji. Wcześniej na antenie stacji ma zostać wyemitowanych 9 odcinków dokumentujących przesłuchania do całego projektu. 

Machina selekcyjna ruszy już w grudniu 2014 roku. Dokładna data nie jest jeszcze znana, ale 20 października CyBC ma zwołać specjalną konferencję prasową, na której poinformuje o szczegółach przedsięwzięcia.  Tego dnia poznamy m.in. nazwiska członków jury, które będzie odpowiedzialne za wybór odpowiednich kandydatów do stawki finałowej.

Ostatnio głośno było o tym, że publiczny nadawca z wyspy zerwał współpracę z prywatną stacją Mad. Informację taką podał portal Oikotimes. Wszystko przez zbyt małą liczbę zgłoszeń do preselekcji – przypomnijmy, że wpłynęło ich ok 100. Pierwotnie preselekcje miały być rozbudowane, jednak CyBC twierdzi ponoć, że jakość zgłoszonych propozycji i małe zainteresowanie projektem nie wymagają planowanego rozmachu. W takim wypadku pomoc prywatnej stacji nie będzie potrzebna.

Czy wśród kandydatów znajdzie się ktoś, kto przyniesie wyspie upragniony sukces? Przypomnijmy, że ostatni raz Cypr znalazł się w finale w 2012 roku za sprawą Ivi Adamou.

Źródła: esctoday.com, oikotimes.com, dziennik-eurowizyjny.blog.pl, własne
Fot.: showtime-cy.blogspot.com/

Poprzedni artykułPoznaj uczestników JESC 2014: Vincenzo z Włoch
Następny artykułPoznaj uczestników JESC 2014: Betty z Armenii
Konrad Szczęsny
Jestem absolwentem warszawskiej polonistyki, na co dzień związanym z polskim show-biznesem. Prywatnie jestem sympatykiem Konkursu Piosenki Eurowizji, który oglądam od 2005 roku, choć pierwszą transmisję śledziłem już w 1994 r. (pamiętam występ Edyty Górniak). 10 lat później usiadłem przed telewizorem, oglądając Eurowizję w Stambule i tak zaczęła się moja przygoda z konkursem już jako bardziej świadomego widza. Swego czasu związany byłem z Dziennikiem Eurowizyjnym. Moją ulubioną polską piosenką eurowizyjną jest ta zaprezentowana w Oslo w 1996 r. przez Kasię Kowalską, czyli utwór "Chcę znać swój grzech". W redakcji opiekuję się Francją i Grecją, wcześniej była to jeszcze Belgia, Cypr oraz Czechy.