Znamy finalistów niemieckich preselekcji!

1
1537

Niemiecki nadawca publiczny ogłosił w tym tygodniu nazwiska sześciu finalistów Unser Lied für Lissabon. Wkraczają oni teraz w finałowy etap selekcji, w którym czeka ich przygotowanie swoich eurowizyjnych propozycji. Zwycięzcę poznamy podczas finału 22 lutego w Berlinie! 

Szóstka finalistów tegorocznych niemieckich eliminacji została wybrana poprzez długi i skomplikowany proces selekcyjny. Zostali oni poddani ocenie 100-osobowego Europa-Panel, a później jury międzynarodowego. Siedemnastu najlepszych wzięło udział w bootcampie i to tam zapadła ostateczna decyzja o tym kto wystąpi w programie na żywo.

Pierwszy nazwiskiem na tej liście jest Xavier Darcy. Ma 22 lata i pochodzi z Monachium. W tym roku wydał on swój debiutancki album Darcy, który dotarł do pierwszej pięćdziesiątki iTunes w Niemczech. Album ten był poprzedzony przez dwie wydane przez niego EP-ki. Uczestniczył on też w wielu festiwalach, oraz programie telewizyjnym Inas Nacht.

Rick Jurthe, znany też pod pseudonimem Ryk, ma 28 lat i studiował muzykę popularną na Uniwersytecie Muzycznym w Hanowerze. Pracował jako kompozytor, piosenkarz i producent programów telewizyjnych. Do 2015 roku pod pseudonimem FOXOS wydał kilka EP-ek, a od 2016 jest reżyserem muzycznym i kompozytorem najbardziej popularnego show akrobatycznego w Europie – Fireworks of Gymnastics. W tym roku wziął także udział w preselekcjach eurowizyjnych 1in360 w San Marino.

Pochodząca z Berlina, 25-letnia Ivy Quainoo, jest zwyciężczynią pierwszej edycji The Voice of Germany. Za swój debiutancki album zdobyła Złotą Nagrodę, a w 2013 roku dostała Nagrodę Niemieckiego Przemysłu Muzycznego ECHO dla Najlepszej Niemieckiej Artystki Rock/Pop. W listopadzie 2017 roku odbyła swoją trzecią trasę koncertową po Niemczech. Od dwóch lat mieszka w Nowym Jorku, gdzie studiuje w renomowanej szkole aktorskiej – The American Academy of Dramatic Arts.

Michael Schulte ma 27 lat i jest laureatem trzeciego miejsca w The Voice of Germany (w tej samej edycji, którą wygrała Ivy). Dorastał on przy niemiecko-duńskiej granicy w Dollerup, a obecnie mieszka w Buxtehude, koło Hamburga. Ma ogromną widownię online – jego kanał na YouTube ma ponad 50 milionów odtworzeń i ponad 200 000 subskrybentów. W swojej karierze wydał do tej pory 7 płyt, oraz EP-ek.

Natia Todua ma 21 lat i przybyła do Niemiec z Gruzji, aby spełnić swoje marzenie o zostaniu piosenkarką. Obecnie mieszka w Bruchsal i zaczynała pracując jako opiekunka do dzieci, jednak jej życie odmieniło się całkowicie, kiedy zaledwie dwa tygodnie temu wygrała z ogromną przewagą głosów siódmą edycję The Voice of Germany. Aktualnie odbywa swoją pierwszą trasę koncertową.

Ostatnim i z pewnością najbardziej wyróżniającym się uczestnikiem jest bawarska grupa voXXclub. W jej skład wchodzi pięcioro członków z trzech różnych krajów, a są nimi Florian Claus, Stefan Raaflaub, Korbinian Arendt, Christian Schild, oraz Michael Hartinger. Swoją muzykę opisują jako „nową Volksmusik”, czyli połączenie muzyki tradycyjnej z nowoczesną. Wydali do tej pory trzy płyty, z czego pierwsza, debiutancka Alpin osiągnęła status platynowej. Zdobyli oni także trzy nominacje do Nagród Niemieckiego Przemysłu Muzycznego ECHO.

Wybrana szóstka rozpoczyna obecnie współpracę z doświadczonymi kompozytorami i tekściarzami, którzy mają im pomoc przygotować jak najlepsze piosenki na Eurowizję. Wyniki ich pracy usłyszymy podczas Wielkiego Finału Unser Lied für Lissabon, już 22 lutego.

Źrodła: esctoday.com, esckaz.com, dziennik-eurowizyjny.blog.pl; Foto: eurovoix.com

1 KOMENTARZ