Na ponad tydzień przed finałem preselekcji irlandzkich wiemy już, kto konkurs wygrał i kto pojedzie do Tbilisi reprezentować Irlandię podczas Eurowizji Junior 2017!

W czwartek wieczorem platformy muzyczne (Spotify, iTunes, Deezer, Apple Music i Tidal) opublikowały oficjalną składankę utworów Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2017 i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że na liście piosenek znalazła się też…kompozycja z Irlandii, która oficjalnie zaprezentowana miała być dopiero 19 listopada. Telewizja T4G już dawno nagrała wszystkie odcinki swojego finału narodowego, jednak zdecydowała się emitować półfinały i finał bliżej samej Eurowizji Junior, by zapewne utrzymać zainteresowanie widzów. Nie spodobało się to fanom konkursu, którzy tylko czekali, aż informacja o zwycięzcy w jakikolwiek sposób wycieknie. O ile pojawienie się składanki na platformach można by uznać za wpadkę, tak oficjalną premierę albumu na oficjalnej stronie JuniorEurovision.tv już nie – oznacza to, że nawet organizatorom decyzja Irlandczyków o trzymaniu nazwiska reprezentanta w tajemnicy, nie była na rękę.

Koniec końców wiemy już, kto 19 listopada wygra preselekcje irlandzkie. To Muireann McDonnell z utworem Súile Glasa! Wokalistka wygrała pierwszy półfinał preselekcji, w którym pokonała Judy Langan. Nie wiadomo jeszcze z kim dokładnie zmierzyła się w finale, bo preselekcje irlandzkie wciąż są emitowane – w niedzielę obejrzymy czwarty, ostatni półfinał. Podobnie jak dwie poprzednie propozycje irlandzkie na Eurowizję Junior, także i ta najnowsza zaśpiewana jest w całości po irlandzku.

Znamy już wszystkie utwory Eurowizji Junior! Pora więc dokładnie je przesłuchać i wybrać swoich faworytów! Poniżej prezentujemy wszystkie konkursowe propozycje.

ALBANIA – Ana Kodra Mos ma prekni pemën (Nie dotykaj mojego drzewa)

ARMENIA – Misha Boomerang (Bumerang)

AUSTRALIA – Isabella Clarke Speak Up (Powiedz to głośno)

BIAŁORUŚ – Helena Meraai I am the one (Jestem tą jedyną)

CYPR – Nicole Nicolaou I want to be a star (Chcę być gwiazdą)

GRUZJA – Grigol Kipshidze Voice of the heart (Głos serca)

HOLANDIA – Fource Love me (Kochaj mnie)

MACEDONIA – Mina Blažev Dancing through life (Tańcząc przez życie)

MALTA – Gianluca Cilia Dawra Tond (Zakręć się)

POLSKA – Alicja Rega Mój Dom

PORTUGALIA – Mariana Venancio Youtuber

ROSJA – Polina Bogusevich Wings (Skrzydła)

SERBIA – Irina Brodić i Jana Paunović Ceo svet je naš (Cały świat jest nasz)

UKRAINA – Anastasiya Baginska Don’t Stop (Nie zatrzymuj się)

WŁOCHY – Maria Iside Fiore Scelgo (Mój wybór)

Kolejność startowa ustalona zostanie w poniedziałek 20 listopada podczas Ceremonii Otwarcia Konkursu Piosenki Eurowizji 2017 w Tbilisi. Wykonawcy będą losować spośród czterech opcji: pierwsza połowa stawki, druga połowa stawki, pierwsza pozycja startowa, ostatnia pozycja startowa. Na podstawie wyników losowania producenci ustalą pełną kolejność. Wielki finał konkursu odbędzie się 26 listopada o 16:00 i transmitowany będzie przez TVP2 i TV Polonię. Głosowanie internautów ruszy jednak już 24 listopada – głosować będzie można poprzez stronę JuniorEurovision.tv bez względu na to z jakiego kraju się pochodzi. Po raz pierwszy w historii będzie można też głosować na reprezentantkę własnego kraju.

źródło: JuniorEurovision.tv, fot.: YouTube