Eurowizja Junior 2018. Znamy kolejność startową! Kiedy wystąpi Roksana Węgiel?

1
5475

Eurowizja Junior 2018 rozegrana będzie w niedzielę. Europejska Unia Nadawców  (EBU) ujawniła kolejność startową, w jakiej wystąpią uczestnicy 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Kiedy na scenie zaprezentuje się Roksana Węgiel z Polski?

Kolejność startową ustalono w poniedziałek, w trakcie uroczystej ceremonii otwarcia Eurowizji Junior 2018. Podczas internetowej transmisji „na żywo” dowiedzieliśmy, że z ósmym numerem startowym wystąpi na scenie reprezentant gospodarzy, Białorusin Daniel Jastremski. Na wizji wylosowano także, że koncert finałowy otworzy Darina Krasnowecka z Ukrainy, a jako ostatnia, 20. w kolejności zaśpiewa Roksana Węgiel. Całą relację znajdziecie TUTAJ.

Chwilę po zakończeniu oficjalnej części ceremonii otwarcia odbyło się losowanie, w której części koncertu finałowego zaprezentują się pozostali uczestnicy Eurowizji Junior 2018. Niedługo później EBU ustaliła właściwą kolejność startową wszystkich zawodników i podała tę informację na swojej stronie internetowej.

Oto kolejność startowa Eurowizji Junior 2018:

 1. Ukraina
 2. Portugalia
 3. Kazachstan
 4. Albania
 5. Rosja
 6. Holandia
 7. Azerbejdżan
 8. Białoruś
 9. Irlandia
 10. Serbia
 11. Włochy
 12. Australia
 13. Gruzja
 14. Izrael
 15. Francja
 16. Macedonia
 17. Armenia
 18. Walia
 19. Malta
 20. POLSKA

Fakt, że reprezentująca Polskę Roksana Węgiel zamknie koncert finałowy 16. Konkursu Piosneki Eurowizji dla Dzieci zdecydowanie ucieszył fanów. Piosenkarka nie dość, że uchodzi za jedną z głównych faworytek do wygrania konkursu, to jeszcze wystąpi jako ostatnia, co – zdaniem obserwatorów – może mieć duży wpływ na to, że zostanie szczególnie zapamiętana przez głosujących widzów.

Obserwując przebieg poprzednich konkursów można zauważyć, że występy pod koniec stawki konkursowej faktycznie przynosi statystycznie większe szanse na wygraną. Szanse na wygraną Polski są tym większe, zwłaszcza że inni przedeurowizyjni faworyci (np. Ukraina czy Kazachstan) zaprezentują się na początku finału, co może utrudnić im przebicie się do świadomości telewidzów.

Jak będzie? Czy dobra pozycja startowa faktycznie zapewni Roksanie Węgiel wygraną na Eurowizji Junior 2018? Przekonamy się o tym już w niedzielę, 25 listopada, kiedy to odbędzie się wielki finał konkursu.

źródło: JuniorEurovision.tv; fot. Instagram Roksany Węgiel

1 KOMENTARZ