fot: EBU/UA:PBC

Europejska Unia Nadawców wraz z ukraińskim nadawcą publicznym UA:PBC ujawniła dzisiaj oficjalne logo i motto Konkursu Piosenki Eurowizji 2017, która odbędzie w drugim tygodniu maja w Kijowie. Hasło imprezy to Celebrate Diversity, a motyw przewodni grafiki bazuje na tradycyjnym ukraińskim naszyjniku.

Motto majowej Eurowizji – Celebrate Diversity (Celebrujmy różnorodność) – doskonale wpisuje się w ciąg sloganów festiwalu z lat poprzednich: Come Together (Spotkajmy się razem), Building Bridges (Budując mosty) czy też #Join Us (Dołącz do nas). Jak mówi Jon Ola Sand, główny inspektor wykonawczy Konkursu Eurowizji:

Myśl, pomysł celebrowania różnorodności nawiązuje do ubiegłorocznego hasła Konkursu <<Come together>> i świetnie trafia w sedno eurowizyjnych wartości: mówi o krajach z i spoza Europy, spotykających się, aby celebrować w towarzystwie dobrej muzyki zarówno dzielące je unikatowe różnice jak i łączące podobieństwa.

Naszyjnik namysto (fot. Slava Salyuk)

Oficjalne logo kijowskiej Eurowizji, oprócz motto i nazwy konkursu, przedstawia nowoczesną interpretację graficzną tradycyjnego naszyjnika o nazwie namystoW ukraińskiej tradycji nie jest on tylko elementem biżuterii, lecz traktuje się go również jako amulet zapewniający zdrowie i urodę.  Każdy z koralików namysto ma swój unikalny kształt i wzór, co doskonale spaja koncepcję graficzną z hasłem tegorocznego festiwalu. Wiktoria Romanowa, producent wykonawczy z ramienia ukraińskiej telewizji, pozytywnie wypowiada się o pracy dwóch agencji kreatywnych Republique i Banda, które w tym roku odpowiedzialne były za przygotowanie logo i hasła konkursu:

Logo zmyślnie łączy tradycyjne i nowoczesne elementy, wpisuje się w ukraińskie społeczeństwo i motyw przewodni Konkursu.

W Konkursie Piosenki Eurowizji na Ukrainie wezmą udział 43 państwa. Rywalizacji przyglądać się będziemy 9,11 i 13 maja, kiedy to poznamy zwycięzce i przyszłorocznego gospodarza wydarzenia. Warto przypomnieć, że już jutro (tj. 31 stycznia) o godzinie 11:00 dowiemy się, które państwa wystąpią w poszczególnych półfinałach i w których z nich głosować będzie piątka przedstawicieli Big Six czyli Francja, Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania i Ukraina. Niemcy swój głos, na prośbę publicznego nadawcy ARD, oddadzą 11 maja, w półfinale nr 2.

źródło: eurovision.tv