Organizatorzy 60. Konkursu Piosenki Eurowizji poinformowali o miejscu strefy dla fanów oraz terenie wszystkich imprez towarzyszących przyszłorocznemu widowisku. 

Austriacki nadawca ORF ogłosił, że w przyszłym roku strefa fanowska, zwana często „Wioską eurowizyjną” (ang. „Eurovision Village”), zostanie przygotowana na terenie Placu Ratuszowego w Wiedniu. Jak co roku wszyscy wielbiciele konkursu będą mieli tam możliwość poznania reprezentantów wszystkich krajów oraz spędzenia czasu w rytm eurowizyjnych przebojów.

Po raz kolejny spotkania akredytowanych dziennikarzy z delegacjami wszystkich uczestniczących krajów oraz promocyjne występy krajowych reprezentantów odbędą się w tzw. „euroklubie”. W tym roku miejscem jego organizacji będzie browarnia lokalnego piwa Ottakringer.

Przypomnijmy, że jubileuszowy, 60. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 19, 21 i 23 maja 2015 roku w Hali Miejskiej w Wiedniu. Udział w widowisku potwierdziło 39 nadawców publicznych z krajów położonych na terenie Europejskiej Strefy Nadawców.

Źródło i fot.: eurovision.tv (fot. Christian Stemper)

Poprzedni artykułDwie nieznane wokalistki wybrane. Kim są?
Następny artykułOne poprowadzą Eurowizję 2015
Sergiusz Królak
Udziałem Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji żyję dosłownie od urodzenia, ponieważ Edyta Górniak stanęła na dublińskiej scenie trzy dni po moich narodzinach. Chociaż konkurs uważnie śledzę od 2011 roku, moje pierwsze wspomnienia sięgają 2003 roku. W OGAE Polska jestem od 2015 roku, od razu dołączyłem też do redakcji Eurowizja.org. Jestem wice-naczelnym ds. szybkiego reagowania, zajmuję się również artykułami na temat Polski i Wielkiej Brytanii. Do swoich ulubionych utworów z Eurowizji zaliczam zarówno te ambitniejsze („Neka mi ne svane” Danijeli Martinović, „Love or Leave” grupy 4Fun czy „Play” Jüriego Pootsmanna), jak i te bardziej imprezowe („Glorious” grupy Cascada czy „Jestem” Magdaleny Tul).

1 KOMENTARZ

  1. W 2015 roku „wioska eurowizyjna” będzie zorganizowana w bardzo pięknym, ciekawym otoczeniu!

    Jeśli chodzi o Euroclub, to też fajna sprawa, ale patrząc na ceny biletów na Eurowizję, no to piwo w tym browarze będzie pewnie kosztowało z 10-20 euro :). Albo i więcej? 🙂