Duńska nadawca publiczny Danmarks Radio (DR) ogłosił właśnie termin organizacji oraz miejsce, gdzie odbędą się przyszłoroczne eliminacje do jubileuszowego, 60. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Telewizja poinformowała, że finał 44. Dansk Melodi Grand Prix zostanie rozegrany 7 lutego 2015 roku w hali Gigantium w Aalborg, czyli w miejscu organizacji eliminacji w 2006, 2010 i 2012 roku. W tej samej arenie odbędzie się także finał krajowych selekcji do przyszłorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

Jak skomentował wybór Jan Lagermand Lundme, manager rozrywki DR:

Gigantium to idealne miejsce na organizację zarówno Dansk Melodi Grand Prix, jak i Junior Melodi Grand Prix. Mieliśmy fantastyczne selekcje w Aalborgu i wiem, że organizatorzy dadzą z siebie maksimum możliwości podczas przygotowania tych koncertów.

DR rozpoczął także proces zgłaszania propozycji do nadchodzącego Dansk Melodi Grand Prix, który kończy się 8 września o godz. 12:00 duńskiego czasu. Jak wyznał Lundme:

Chciałbym zachęcić twórców piosenek do zgłaszania swoich najlepszych piosenki. Jakość utworów z roku na rok jest coraz lepsza, dlatego mam nadzieję, że to będzie kontynuowane w kolejnym roku.

Dania była organizatorem ostatniego, 59. Konkursu Piosenki Eurowizji, dzięki zwycięstwu Emmelie de Forest podczas finału imprezy w 2012 roku. W tym roku nadawcę reprezentował Basim z utworem „Cliché Love Song„, która zajęła 9. miejsce w finałowej klasyfikacji.

Źródło: dr.dk; Fot. dr.dk