Jan Smit, Chantal Janzen i Edsilia Rombley poprowadzą Konkurs Piosenki Eurowizji 2020 w Rotterdamie. Informacja została podana poprzez oficjalny kanał eurowizyjny oraz holenderskiego nadawcę NPO.

Kim są prowadzący Eurowizji 2020?

Jan Smit to holenderski wokalista, osobowość telewizyjna i aktor. Jego doświadczenie telewizyjne sprowadza się do wielu programów, głównie muzycznych, takich jak: Best Singer in Netherlands czy Music Festival. Jest również managerem drużyny piłkarskiej.

Chantal Janzen to holenderska aktorka, gwiazda musicali i prezenterka telewizyjna. Znana z wielu głośnych tytułów muzycznych takich jak Tarzan czy Wicked. Od lat związana ze stacjà RTL4.

Edsilia Rombley to holenderska piosenkarka, dwukrotna reprezentantka Holandii w 43. i 52. Konkursie Piosenki Eurowizji. Prowadzi koncerty muzyczne (m.in Eurovision in Concert w Amsterdamie) i często pojawia się w telewizji.

Eurowizja 2020

Do tej pory poznaliśmy już oficjalne hasło konkursu, które brzmi Open Up.

Kilkanaście dni później przedstawiono logo w formie wykresu. Prezentuje ono barwy flag wszystkich 41 krajów, biorących udział w Eurowizji 2020 w kolejności ich debiutu na konkursowej scenie. Kształtem i kolorami nawiązuje również do motywów graficznych wykorzystywanych w poprzednich edycjach Eurowizji organizowanych przez Holandię.

Projekt odwzorowuje cechy holenderskiego designu: minimalistyczny, eksperymentalny i innowacyjny. Opowiada historię, jest kolorowy i może mieć szeroki wachlarz zastosowań – opowiada o koncepcji Sietse Bakker, producent wykonawczy konkursu.

Scenę po raz kolejny zaprojektuje Florian Wieder. Jak tłumaczy celem sceny jest zachowanie jedności pomiędzy trzema dominującymi aspektami holenderskiego krajobrazu: niebem, morzem i ziemią. Linia horyzontu łączy te trzy elementy i stanowi okno, które otwiera się na świat Eurowizji. Natomiast inspiracją dla platformy sceny są kanały i mosty, które łączą ziemię i akweny wodne w Holandii. Zdaniem Wiedera ten układ sceny umożliwi artystom zbliżenie się do widowni. W tym samym celu green room wraca do areny.

Znamy projekt sceny Eurowizji 2020. Minimalizm ponad wszystko

Eurowizja 2020: gdzie i kiedy?

Eurowizja 2020 odbędzie się 12, 14 oraz 16 maja 2020 w Ahoy Arena w holenderskim Rotterdamie. Organizatorem przyszłorocznego wydarzenia są stacje telewizyjne AVROTROS, NOS (Nederlandse Omroep Stichting) oraz NPO (Nederlandse Publieke Omroep) we współpracy z EBU (Europejską Unią Nadawców). W konkursie weźmie udział 41 państw, w tym również Polska potwierdziła swój udział. Do konkursu po roku przerwy poprawa Bułgaria i Ukraina. Natomiast z rywalizacji zrezygnowały Węgry i Czarnogóra.

 

57 KOMENTARZE