Telewizja NRK ujawniła plany dotyczące gospodarzy Melodi Grand Prix 2019. Będzie zmiana.

Już niebawem Norwegia rozpocznie swoje przygotowania do wielkiego finału MGP, który zaplanowany jest na 2 marca 2019 roku, a tymczasem ujawniono prowadzących. W przyszłym roku show powita piąty raz z rzędu Kåre Magnus Berg, a u jego boku pojawi się tym razem Heidi Ruud Ellingsen, dla której będzie to debiut w roli prowadzącej. Heidi zastąpi Silyę Nymeon, która fenomenalnie sprawdzała się w tej roli. Jest znaną norweską wokalistką, tancerką i aktorką, występowała w musicalu Flashdance, który odnosił spore sukcesy w kraju. Od 10 lat jest również aktorką dubbingową. Ellingsen podkreśla, że jest podekscytowana swoją nową rolą, ponieważ dla niej MGP jest jak święto narodowe, które zbliża wszystkie pokolenia. Sama świeżo upieczona prowadząca jest  artystką i doskonale zdaje sobie sprawę przez co przechodzą uczestnicy i wie jak ważne jest, aby sprawić, że to oni będą w centrum uwagi całego wydarzenia.

Swoje zadowolenie podkreśla również producent selekcji i szef norweskiej delegacji – Stig Karlsen. W jego odczuciu Heidi jest zwierzęciem scenicznym, które przykuwa uwagę widowni. Dodatkowo, Karlsen podkreśla, że nie może się doczekać jakich sztuczek użyje nowa prowadząca biorąc pod uwagę jej umiejętności wokalne i taneczne.

Konferencja prasowa, na której odbędzie się prezentacja artystów zakwalifikowanych do Melodi Grand Prix zaplanowana jest na 25 stycznia. Finałowe show tradycyjnie ugości Oslo Spektrum. Bilety na finał selekcji są dostępne TUTAJ.

MGP 2019 odbędzie się 2 marca, czyli w ten sam dzień, w którym finały narodowe przeprowadzi wiele innych państw z Europy min. Finlandia, Gruzja, Islandia oraz Portugalia. W ubiegłym roku kraj reprezentował Alexander Rybak, który nie powtórzył sukcesu, jaki odniósł w Moskwie. Zakończył rywalizację na 15. miejscu.

Żródła, foto: nrk.no, escxtra.com

2 KOMENTARZE