Finał selekcji będzie miał 12 uczestników, aż czterech prowadzących i kilka szwedzkich akcentów! Wielkie rozstrzygnięcie już 8. marca.

Telewizja rumuńska TVR podała nazwiska prowadzących finału selekcji narodowych, który odbędzie się już 8 marca w Krajowej. W roli gospodarzy znajdą się Alina Şerban (TVR Krajowa), Andrei Boroşovici (TVR Timisoara), Ioana VoicuFlorina Ghenescu, a show odbędzie się w Sala Polivalentă i będzie transmitowane przez trzy kanały (TVR 1, TVR  HD i TVR International) oraz w Internecie za sprawą platformy TVR+. Prowadzący będą nie tylko prezentować kolejne utwory, ale zajrzą też za kulisy i do „Green Roomu”, w którym na wyniki oczekiwać będą uczestnicy.

Alina Şerban to jedna z najbardziej lubianych prezenterek regionalnego ośrodka TVR. Prowadzi m.in. program poranny, a także często prezentuje ciekawe materiały prezentujące wszystko to co dzieje się w regionie Krajowej. Andrei to z kolei popularny prezenter urodzony w Banacie. Widzowie cenią w nim pogodę ducha i optymizm, którym zaraża widzów. Nie inaczej ma być podczas finału – prezenter już teraz zapowiada wiele niespodzianek!

Ioana pełnić będzie rolę reporterki, która czyhać będzie na gości preselekcji przed wejściem do Sali. Jak co roku będzie tam czerwony dywan, a TVR zaprosi na widownię wiele ważnych osobistości zarówno regionu jak i całego kraju. Będą oni pytani przez Ioanę o wrażenia, swoich faworytów i przewidywany wynik. Z kolei Florina będzie przez cały czas towarzyszyć uczestnikom konkursu – porozmawia z nimi zarówno po występach jak i w najważniejszym momencie – podczas oczekiwania na wyniki.

Przypominamy, że w finale preselekcji wystartuje 12 kandydatów, w tym powracająca do konkursu Luminita Anghel, reprezentantka Rumunii 2005. Większość utworów konkursowych to dzieła rumuńskich twórców, jednak nie brak też zagranicznych akcentów. Piosenkę „Still alive” dla Ovidiu Antona napisały Linda i Ylva Persson – szwedzki duet, którego piosenki wielokrotnie startowały w różnych selekcjach, np. na Białorusi, Malcie czy Mołdawii. Z kolei piosenkę „We were in love” grupy CEJ współtworzył Victor Thell, którego „Groupie” śpiewane przez Samira i Viktora dostało się do dogrywki tegorocznego Melodifestivalen. Drugą autorką utworu dla CEJ jest  Aleena Gibson, która ma na koncie 9 piosenek ze szwedzkich preselekcji, np. „Empty Room” Sanny Nielsen, „Why Am I crying” Molly Sanden czy tegoroczne „Forever starts today” Linusa.

To nie koniec! Piosenkę „Superman” dla Lary Lee napisał team Machopsycho czyli Niklas „Nikey” OlovsonRobin Lynch. To oni odpowiedzialni byli za utwór „I feed you my love” Margaret Berger, która zajęła 4. miejsce dla Norwegii w 2013 roku. Współautorką tekstu do piosenki jest natomiast Milica Fajgelj, członkini OGAE Serbia. Aby posłuchać wszystkich piosenek z preselekcji rumuńskich wystarczy wejść TUTAJ.

 Źródło newsa i foto: TVR