W zakończonym przed chwilą finale rumuńskich preselekcji Selecția Națională, telewidzowie wytypowali zwycięzcę wieczornego Show! The Humans jedzie na Eurowizję!

Ogłoszenie wyników rozpoczęto od wyczytania zza kulis przez Ioane Voicu oraz Sonie Argint ilości otrzymanych smsów, i tym samym zajętą pozycję od miejsca piętnastego aż do czwartego. W oczekiwaniu na przedstawienie decyzji telewidzów niecierpliwili się pełni nadziei na zwycięstwo Alexia & Matei, Feli oraz The Humans. Po emocjonującym oczekiwaniu usłyszeliśmy, że Rumunię w 63. Konkursie Piosenki Eurowizji reprezentować będzie grupa The Humans z utworem Goodbye skomponowanym przez Aline Neagoe, Cristine Caramarcu oraz Alexandru Matei. Warto wspomnieć, iż tydzień temu, podczas odbywającego się półfinału rumuńskich zmagań, jury doceniło utwór Goodbye, przyznając mu najwyższą notę.

O ile dość szybko przebrnęliśmy przez występy finałowej piętnastki, o tyle rozpoczęcie głosowania jak i późniejsze podanie wyników ciągnęło się w nieskończoność. Masa reklam i mnóstwo rozmów z wokalistami miała trzymać wszystkich w napięciu a przyniosła odmienny w skutkach efekt zanudzania telewidza. W trakcie prezentacji biorących udział w zmaganiach piosenek, na scenie swój najnowszy Nu Acum zaprezentowała ubiegłoroczna reprezentantka kraju, Ilinca. Utwór w zaledwie dwa tygodnie od premiery stał się hitem lokalnych rozgłośni radiowych a na YouTube liczy już prawie milion osłon. Podczas trwającego 60 minut głosowania, na scenie zaprezentowali się goście wieczornego show. Grupa Alex Calancea Band zabawiała widzów szeregiem recitali z fuzji folkloru z nastrojowym basem, odbieranym jako charyzmatyczne i nowoczesne rytmy. Po ogłoszeniu przez prowadzących zakończenia głosowania, swój eurowizyjny utwór My Lucky Day przedstawiła wytypowana wczorajszego wieczoru na reprezentanta Mołdawii w Lizbonie, grupa DoReDoS.

Niżej przedstawiamy wyniki finału Selecția Națională Romania 2018

1. msc – The Humans Goodbye – 3277 głosów
2. msc – Alexia & Matei Walking On Water – 3114 głosów
3. msc – Feli Bună De Iubit – 2862 głosów
4. msc – Jukebox & Bella Santiago Auzi Cum Bate – 1728 głosów
5. msc – Rafael & Friends We Are One – 1446 głosów
6. msc – Dora Găitanovici Fără Tine – 1415 głosów
7. msc – MIHAI Heaven – 1165 głosów
8. msc – Claudia Andas The One – 974 głosy
9. msc – Xandra Try – 686 głosów
10. msc – Teodora Dinu Fly – 336 głosów
11. msc – Echoes Mirror – 325 głosów
12. msc – Tiri Deşert de Sentimente – 320 głosów
13. msc – Erminio Sinni & Tiziana Camelin All the Love Away – 303 głosy
14. msc – Eduard Santha Mesom Romales – 293 głosy
15. msc – Vyros La La La – 133 głosy

Rumunia wystąpi podczas pierwszej połowy drugiego półfinału 63. Konkursu Piosenki Eurowizji 2018 w Lizbonie 10 maja.

źródło, zdjęcie: eurovision.tvr.ro

2 KOMENTARZE

  1. O ile sam utwór i wykonanie przyzwoite, a nawet bardzo udane o tyle prezentacja to tragedia. I trochę kicz. Kurna- albo pop albo rock! Po co tanie chwyty: „rwanie sukienki”, trzepanie włosami? Wokalistka piękna itd. ale od Szwajcarki mogłaby się sporo nauczyć.

    Niemniej- zgrabnie brzmią! 🙂