Chwilę przed godziną ósmą rano poznaliśmy kolejnego uczestnika tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji. Barw austriackich bronić będzie Pænda z utworem Limits.  

Od kilku dni fani prześcigali się w domysłach, kto będzie reprezentował Austrię w tegorocznym konkursie. Początkowo mówiło się o powrocie zespołu The Makemakers, którzy wystąpili na Eurowizji w 2015 u siebie w Wiedniu. Jednak, w czwartek te spekulacje zostały rozwiane, ponieważ prezenterzy porannego programu Ö3-Wecker, podali, że REPREZENTANTKĘ Austrii poznamy we wtorek rano, właśnie w tym programie. Pojawiły się wtedy kolejne pogłoski, tym razem na temat pochodzącej ze Styrii Annie F., że to właśnie ona będzie reprezentować swój kraj w Izraelu.

Nadawca ORF zdecydował, że na Konkurs Piosenki Eurowizji pojedzie Pænda. Gabriela Horn od 11 lat mieszka w Wiedniu. W 2018 roku wydała debiutancki album. Jej brzmienia zakrawają o różne gatunki muzyczne – łączy pop z elementami muzyki elektronicznej, future bassu, hip-hopu, a nawet trapu. Sama pisze i komponuje swoje utwory. Jest również multiinstrumentalistką.

Pænda w Tel Awiwie wykona utwór Limits, który będzie kontynuacją jej debiutanckiego albumu Evolution. Samą piosenkę poznamy w lutym, a płyta ma mieć premierę pod koniec kwietnia.

Austria zadebiutowała w Konkursie Piosenki Eurowizji w 1957 roku, dwukrotnie zwyciężając. W ubiegłym roku osiągnęła bardzo duży sukces, bowiem reprezentujący ją Cesár Sampson zdobył znakomite trzecie miejsce, wykonując brawurowo piosenkę Nobody but You.