Uczestnicy preselekcji Depi Evratesil 2020 w Armenii (fot. ARM TV/materiały prasowe)

Ormiański nadawca AMR TV po wnikliwej analizie 53 zgłoszeń, przedstawia stawkę Depi Evratesil. Kogo zaakceptowano do powracających po roku przerwy selekcji?

Depi Evratesil powraca po roku przerwy, kiedy to została wybrana wewnętrznie Srbuk. Kto zostanie jej następcą? O tym przekonamy się już wkrótce. Finał Depi Evratesil odbędzie się 15 lutego o 19:00 (czasu polskiego).

Armenia a Eurowizja 2020: stawka Depi Evratesil

W stawce Depi Evratesil zobaczymy:

1. Athena Manoukian
2. TOKIONINE
3. ERNA
4. Miriam Baghdasaryan
5. Agop
6. Karina EVN
7. Vladimir Arzumanyan
8. Hayk Music
9. Artur Aleq
10. Gabriel Jeeg
11. EVA Rida
12. Sergey & Nikolay Arutyunov

Piosenki wyżej wymienionych wykonawców poznamy w przyszłym tygodniu.

Kraj a Eurowizja 2020: kim są wykonawcy Depi Evratesil?

Należy zwrócić uwagę na 3 nazwiska. Najbardziej popularną uczestniczką w stawce jest Athena Manoukian, która od wielu lat jest jedną z faworytek lokalnych fanów Eurowizji. Wokalistka na co dzień mieszka w Grecji. Tam też pracowała m.in. z Heleną Paparizou. Młoda gwiazda brała też udział w brytyjskim X Factorze. Najbardziej znanym utworem Manoukian jest XO.

Drugim uczestnikiem wartym uwagi jest Vladimir Arzumanyan, który wygrał Eurowizję Junior w 2010 roku z piosenką Mama. Tym razem zaprezentuje swoje dorosłe oblicze w konkursie.

TOKIONINE jest zaś producentem muzycznym. To między innymi on, czyli David Badalyan stoi za zeszłoroczną ormiańską piosenką na Eurowizję, Walking Out.

Armenia a Eurowizja 2020: historia

Armenia zadebiutowała na Eurowizji w 2006 roku z piosenką Without your love. Do tej pory najwyższe miejsce jakie zajęli reprezentanci tego kaukaskiego kraju to czwarte (Sirusho w 2008 roku oraz Aram MP3 w 2014 roku). W ostatnich dwóch latach Armenia nie miała tyle szczęścia i zabrakło jej przedstawiciela w finale konkursu.

Eurowizja 2020: co wiemy?

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 1214 i 16 maja w Rotterdamie. Konkurs poprowadzą Jan SmitChantal Janzen oraz Edsilia Rombley. Tegorocznym hasłem konkursu jest Open Up! Do tego sloganu nawiązuje też logo oraz projekt sceny. W konkursie weźmie udział 41 państw, w tym również Polska potwierdziła swój udział. Do konkursu po roku przerwy poprawa Bułgaria i Ukraina. Natomiast z rywalizacji zrezygnowały Węgry i Czarnogóra. Armenia zaprezentuje się w trakcie drugiego półfinału, gdzie spotka się między innymi z Polską.

Źródło: ARM TV

1 KOMENTARZ