Telewizja TVE ogłosiła, że planowany finał narodowy odbędzie się 22 lutego. Kto zasiądzie w jury? 

Od momentu ogłoszenia wszystkich hiszpańskich finalistów w internecie zawrzało. Portale eurowizyjne prześcigały się w publikowaniu wszystkich utworów, które usłyszymy 22 lutego podczas narodowego finału. Publiczny nadawca postanowił zorganizować finał na poziomie, którego w Hiszpanii nie było od lat – mowa rzecz jasna o publicznych preselekcjach z udziałem wielu uczestników – ponadto dowiedzieliśmy się, że według oficjalnych doniesień prosto z Madrytu, w loży jurorskiej zasiądą trzy największe gwiazdy hiszpańskiej sceny muzycznej.

Przypuszczalnie nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw, jednak TVE lubi zaskakiwać. Tak więc podczas finałowego koncertu o losach wszystkich uczestników będą decydować Monica Narajno, David Bustamante oraz Merche – cenieni i najbardziej popularni wokaliści w Hiszpanii i Portugalii. Każdy z nich jest właścicielem ponad 15 wyróżnień muzycznych, a Monica i David zdobyli statuetkę Latino Music Awards. Dla fanów muzyki hiszpańskiej takie gwiazdy biorące gościnny udział w preselekcjach to nie lada gratka. W poprzednich latach często spekulowano o ewentualnym udziale Naranjo w Eurowizji – hiszpańscy fani wielokrotnie typowali ją jako tzw. „gwiazdę marzeń”, jednak do tej pory wokalistka nie jest zainteresowana udziałem w konkursie. Czy ich marzenie w końcu się spełni?

Zarówno Merche oraz David często wypowiadali się o Konkursie Piosenki Eurowizji pochlebnie – Bustamante bowiem wystąpił w preselekcjach w 2002 roku, jednak ostatecznie zajął w nich 3. miejsce ustępując tylko Davidowi Bisbalowi i Rose. Tym samym artyści często byli typowani przez fanów do reprezentowania Hiszpanii – czy zatem spodoba im się eurowizyjna atmosfera podczas finalu i zainteresują się konkursem na tyle, aby rozpocząć ścisłą współpracę z TVE w przyszłym roku?

Gościem specjalnym finału będzie Gisela – reprezentantka Andory z 2008 roku. Obecnie wokalistka przygotowuje się do wydania drugiego albumu. W trakcie koncertu artystka wykona swój najnowszy singiel.

Przypominamy, że bilet do finału hiszpańskich preselekcji otrzymali: Ruth Lorenzo, Brequette, La DamaJorge González oraz Raúl. Poniżej prezentujemy raz jeszcze wszystkie finałowe utwory:

Ruth Lorenzo – Dancing in the rain

Brequette – Más (Run)

La Dama – Estrella fugaz 

Raúl – Seguir sin ti 

Jorge González – Aunque se acabe el 

Źródło: rtve.es, eurovision.tv, youtube.com, inf. wł.

Zdjęcie: davidbustamante.es

3 KOMENTARZE

  1. „Mas” (Run) to jest piosenka nawet na zwycięstwo! Zapewne Hiszpanie ją wybiorą. Tylko czy w dzisiejszych czasach Hiszpania może sobie pozwolić na organizację ESC w 2015 r.? I to na dodatek 60-ty konkurs, a zatem musi być wypasiony naprawdę :). No cóż, EBU pomagała o wiele biedniejszym krajom, niż Hiszpania…