Na początku listopada francuskojęzyczna stacja RTBF ogłosiła, że Belgię w 60. Konkursie Piosenki Eurowizji reprezentować będzie gwiazda tamtejszej edycji The Voice, Loïc Nottet. Dziś poznaliśmy utwór, z którym wokalista powalczy w barwach tego kraju o zwycięstwo. Kompozycja nosi tytuł Rhytm inside.

Loïc Nottet zajął 2. miejsce w minionej edycji programu The Voice Belgique. Jego trenerką była znana w Belgii piosenkarka i autorka tekstów piosenek Beverly Jo Scott. Popularność w kraju początkującemu wokaliście przyniosło wykonanie przeboju Rihanny Diamonds. W programie zmierzył się też z repertuarem m.in. Christiny Aguilery, OneRepublic, Lady GaGi, U2 czy London Grammar.
W finale show ustąpił jedynie Laurentowi Pagny’emu, którego trenerką była Natasha St-Pier. Zdobył w nim 48% głosów.

Dziś premierę miał utwór, który młody wokalista wykona w Wiedniu. Autorem kompozycji jest sam Loïc, zaś słowa napisała jego trenerka z show – Beverly Jo Scott. Piosenka miała swoją premierę podczas specjalnie zorganizowanej na tę okazję konferencji prasowej, prowadzonej przez Maureen Louys i Jean-Louisa Lahaye (który znany jest jako komentator Eurowizji stacji RTBF).

Loïc Nottet podkreślił, że miał w głowie czysty obraz kompozycji, którą chce zaprezentować publiczności w stolicy Austrii. Problem stanowiły słowa utworu – z pomocą przyszła mu trenerka z programu The Voice. Warto zaznaczyć, że jest to pierwsza autorska kompozycja młodego wokalisty. Szczegóły prezentacji scenicznej nie są do końca znane, młody wokalista zdradził jedynie, że nie będzie ona statyczna.

Promocja utworu w rozgłośniach radiowych na terenie kraju już się rozpoczęła. Poniżej prezentujemy teledysk do belgijskiej propozycji, którą w tym roku usłyszymy na scenie w Wiedniu:

Źródło: esctoday.com, inf. własne

Fot. olevision.com

7 KOMENTARZE

 1. Świetny utwór! Taki jakby trochę soul, z odrobiną elektroniki w refrenie. Niesamowicie cieszę się, że jest to coś innego, niż ballada 🙂 . Piosenka ma w sobie bardzo dużo mocy, no i świetną melodię. Bardzo podoba mi się głos tego chłopaka! Świetny jest także teledysk, taki ciekawy i kreatywny 🙂 .

  Poza tym, dodam jeszcze, że mi osobiście przypomina się trochę twórczość Michaela Jacksona… a jak dla mnie, takie skojarzenia to ogromny plus!

  W chwili obecnej, ta piosenka jest u mnie na pierwszym miejscu, na równi z Włochami (długo zastanawiałem się, która piosenka podoba mi się bardziej, słuchałem raz jednej, a raz drugiej – no i w końcu zostawiłem je razem 🙂 ).

 2. Miałem nie robić rankingów, ale zmieniłem zdanie i swoją ocenę piosenki belgijskiej wyraziłem tym rankingiem (moje top 10 po dotychczas wybranych piosenkach):

  1. HISZPANIA / CZECHY
  2. FRANCJA
  3. WŁOCHY
  4. SŁOWENIA
  5. GRECJA
  6. BELGIA
  7. MACEDONIA
  8. NIEMCY
  9. ESTONIA
  10. ŁOTWA

  • Piosenkę Loica mam na razie na 6. miejscu, ale podoba mi się coraz bardziej i bardziej. W każdym razie utwór belgijski jest tak ciekawy i oryginalny, że wcale nie dziwię się tylu pozytywnym opiniom na jego temat, jakie czytam. Belgia będzie poważnym kandydatem do Grand Prix 🙂