Fot. Paris Tavitian / LIFO

Po miesiącach spekulacji i tygodniach niepewności 14 lutego ogłoszono, że to Katerine Duska została reprezentantką Grecji w nadchodzącym Konkursie Piosenki Eurowizji. Dziś opublikowano utwór, który 29-latka wykona w Tel Awiwie. Posłuchaj propozycji Better love!

Na początku tego roku przedstawicielka nadawcy, Maria Kufopulu (Maria Koufopoulou), potwierdziła, że ERT postawiło na wybór wewnętrzny zarówno wykonawcy, jak i piosenki, która wybrzmi w Tel Awiwie. Zaznaczono również, że utwór będzie dla Greków kwestią drugorzędną: miał być reprezentatywny dla indywidualnego stylu reprezentanta kraju.

Nie będzie konkursu ani finału narodowego. Nadawca dokona wewnętrznego wyboru za pomocą specjalnie powołanego do tego celu jury. Obecnie rozmawiamy z kilkoma artystami, ale nie możemy powiedzieć nic więcej. Najpierw wybierzemy artystę, a następnie poszukamy idealnej piosenki, opartej na muzycznym stylu piosenkarza

– potwierdziła dyrektor ds. Stosunków międzynarodowych ERT w rozmowie w przedstawicielami OGAE Grecja.

14 lutego, po kilku tygodniach niepewności oficjalnie ogłoszono, że jury zdecydowało o wysłaniu do Izraela Katerine Duski. Cztery dni później 29-letnia wokalistka opublikowała na swoim profilu na Instagramie napis #betterlove i szybko okazało się, że jest to tytuł jej konkursowego utworu. Kompozycja była nagrywana m.in. w studio w Londynie. Dzisiaj poznaliśmy jej brzmienie! To utwór, który na myśl może przywodzić brzmienia takich artystów, jak Amy Winehouse, Adele, Florence + the machine czy Ellie Goulding. Za warstwę tekstową odpowiadała sama artystka oraz David Sneddon, zaś za warstwę muzyczną Katerine Duska, Leon of Athens i David Sneddon. Choć piosenka miała oficjalną premierę na kanale youtube o godzinie 21.00 czasu polskiego, wcześniej teledysk zaprezentowano w trakcie specjalnej konferencji ERT. Jego przyjęcie było bardzo ciepłe.

Konkursowy utwór znajdziesz pod TYM linkiem

Tekst utworu Better love:

Live for the mess
Make me feel ageless
No pain, no gain
Teach me carelessness

And I’m about to see all that’s made up
And everything they want from us
No pain, no gain
Once bitten, make way

And I can’t hide it
I won’t fight this
Yearning feeling inside

Gotta get

Better love, better love
All that we’re after
Way to love, who you love

There’s nothing more to say to back it up when I’m
unafraid, I‘ve lost enough
Go on, hold on for dear life

‘Cause I can’t hide it
I won’t fight this
Burning feeling inside

Gotta get

Better love, better love
All that we’re after
Way to love, who you love

Won’t you lean on me
You can lean on me

Let them look, don’t know, don’t care
Go deep with me
Go deep with me
Go deep with me

Better love, better love
All that we’re after
Way to love, who you love
What you waiting for, what you waiting fo-or, what you waiting for?
Better love, who you love

Kim jest Katerine Duska?

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Urodzona w Kanadzie (Montreal) w 6 listopada 1989 roku, zamieszkała w Grecji (Ateny). Popularność przyniósł jej singiel One In A milion oraz liczne covery w serwisie YouTube (szczególnie cover Arctic Monkeys Do I wanna know, który obejrzało ponad 2 miliony widzów) Swój debiutancki album Embodiment wydała w 2016 roku, przy współpracy grecko-kanadyjskich wytwórni Minos EMI i Universal Records.

Od tego czasu jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych greckich artystek. Podczas swojej kilkuletniej kariery miała szansę wystąpić z artystami takimi jak: LPAlbin Lee Meldau, Tom Baxter, Yasmine Hamdan, Oddisee, Kadebostany. Występowała na scenach europejskich festiwali: The O2 Academy, Rockwave Festivalczy Amnesty International’s global festival Give a home.

Fotografia: Materiały prasowe

Źrodło: ERT