fot. materiały prasowe (Universal Music Polska)

Po trzech tygodniach oczekiwania i niepewności poznaliśmy utwór, który kwartet Tulia wykona w Izraelu! Już wcześniej zapowiadano, że zespół w porozumieniu z wytwórnią Universal Music Polska oraz TVP wybierze kompozycję spośród tych, które znalazły się na wersji deluxe ich debiutanckiego krążka. Informacje te potwierdziły się i w Tel Awiwie usłyszymy piosenkę Pali się (Fire of Love).

Wczoraj, tj. w czwartek 7 marca Tulia poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że utwór zostanie zaprezentowany 8 marca o godzinie 17.00 w specjalnym komunikacie Telewizji Polskiej. Teledysk do niego trafił na platformę VEVO, zaś sama piosenka jest również dostępna w serwisach streamingowych.

Zgodnie z zapowiedziami, w Tel Awiwie w biało-czerwonych barwach usłyszymy utwór Pali się (Fire of Love), jednak w nieco zmienionej aranżacji (oraz z dodanymi wstawkami w języku angielskim). Za tekst odpowiada w wersji polskiej Sonia Krasny, w wersji angielskiej Allan Rich oraz Jud Friedmann, muzykę zaś skomponowała Nadia Dalin. Za produkcję i aranżację odpowiadał Marcin Kindla.

Sonia Krasny  i Nadia Dalin to autorki wielu utworów Tulii, w tym największego hitu zespołu Jeszcze Cię nie ma. Allan Rich oraz Jud Freidman do swoich największych sukcesów zaliczyć mogą m.in. nominacje do Oscara czy Złotych Globów w kategorii Najlepsza Piosenka (w tym za utwór Run To You). Nominowani byli także do najważniejszych muzycznych nagród – Grammy.  Współpracowali m.in. z Rayem Charlsem, Tiną Turner, NSYNC czy Rodem Stewartem.

Piosenka jest też dostępna w serwisie Spotify.

Przypomnijmy, że zgodnie z losowaniem, które przeprowadzono w styczniu, Tulia wystąpi w pierwszej połowie pierwszego półfinału 64. Konkursu Piosenki Eurowizji we wtorek 14 maja 2019 roku.

Kim jest zespół Tulia?

Tulia to grupa składająca się z czterech wokalistek: Patrycji Nowickiej, Dominiki Siepki, Joanny Sinkiewicz i Tulii Biczak, które łączą klasyczne wokale z folkową muzyką i nowoczesną produkcją. Przełomem w ich karierze był sukces nagranego coveru do przeboju grupy Depeche ModeEnjoy the Silence. W 2018 wystąpiły na gali rozdania Fryderyków razem z Natalią Nykiel oraz Piotrem Orzechowskim (Pianohooligan).

W maju tego samego roku formacja wzięła udział w konkursie premier festiwalu w Opolu z piosenką Jeszcze Cię Nie Ma. Grupa zdobyła trzy statuetki: nagrodę jurorów i publiczności oraz nagrodę specjalną od ZAiKS.

Zaraz po festiwalu w Opolu wydały swój debiutancki album zatytułowany Tulia. Krążek pokrył się platyną oraz dotarł do 7. miejsca najczęściej kupowanych płyt w Polsce. Ostatnim utworem, który promował album jest piosenka Pali się.

Polska w Konkursie Piosenki Eurowizji

Udział w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie będzie 22. podejściem Polski. Nasz kraj zadebiutował w tym wydarzeniu w 1994 roku. Wówczas to Edyta Górniak z balladą To nie ja zajęła drugie miejsce i wyczynu tego nie udało się powtórzyć żadnemu z kolejnych wykonawców, którzy występowali w biało-czerwonych barwach. W pierwszej dziesiątce finału widowiska znalazł się jeszcze zespół Ich Troje (2003 rok, Keine Grenzen – Żadnych granic) oraz Michał Szpak (2016 rok, Color of your life). W 2018 roku w Lizbonie nasz kraj reprezentował Gromee z Lukasem Meijerem. Na Eurowizji wykonali utwór Light Me Up, jednak w półfinale uplasowali się na 14. miejscu, zdobywając w głosowaniu jury i publiczności 81 punktów, przez co nie awansowali do sobotniego koncertu.

Co sądzisz o tym wyborze? Dołącz do naszej grupy Warsaw Calling na Facebooku i daj nam znać!

Zdjęcie: materiały prasowe/Universal Music Polska

Inf. własne

2 KOMENTARZE

  1. Miło, że wreszcie po polsku. Trochę angielskich wstawek nie przeszkadza. Mam pewne obawy, czy to przejdzie, „Jeszcze cię nie ma” było lepsze. Nie skreślam jednak piosenki, wszystko zależy od tego, jak zabrzmi na scenie.