Poznaliśmy datę największej imprezy poprzedzającej Konkurs Piosenki Eurowizji, która co roku odbywa się w stolicy Holandii, Amsterdamie. Jeżeli interesuje Was wyjazd na to wydarzenie, poniżej kilka przydatnych informacji.

Eurovision in Concert odbywa się nieprzerwanie od 2009 roku i z każdą edycją nabiera coraz większego rozmachu. Dlatego wielu reprezentantów państw biorących udział w Konkursie Piosenki Eurowizji decyduje się by swoje utwory przedstawić zgromadzonym fanom. W tym roku organizatorzy mogli pochwalić się największą liczbą eurowizyjnych artystów, którzy zdecydowali się wziąć udział w tego typu wydarzeniu. Przypomnijmy, że poza Amsterdamem, również Londyn, Tel Awiw, Ryga, Moskwa i Madryt zajmują się organizacją imprez przedeurowizyjnych.

Eurovision in Concert pozostaje jednak największą i najchętniej odwiedzaną imprezą zarówno przez wykonawców jak i fanów. Tegoroczna edycja przyciągnęła do amsterdamskiego klubu Melkweg reprezentantów z aż 27 krajów, którzy zaprezentowali przed publicznością swoje utwory. Tym samym mogliśmy w Amsterdamie usłyszeć ponad połowę konkursowej stawki.

W środę organizatorzy podali do wiadomości, że najnowsza edycja EiC  odbędzie się w dniu 8 kwietnia 2017r. Ponownie klub Melkweg przywita eurowizyjnych fanów oraz przedstawicieli mediów, którzy co roku tłumnie przyjeżdżają, aby wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Tak jak i w latach ubiegłych prowadzenia Eurovision in Concert podejmie się znany holenderski dziennikarz i komentator eurowizyjny z ramienia telewizji AVROTROS Cornald Maas. Tradycją jest również, że co roku Cornaldowi towarzyszy inna współprowadząca, najczęściej była reprezentantka Holandii w konkursie. Wśród artystek, które do tej pory pojawiały się na scenie w roli prowadzącej znalazły się m.in. Sandra Reemer (ESC 1972,1976 i 1979), Ruth Jacott (ESC 1993) i Edsilia Rombley (ESC 1998 i 2007) ale także islandzka gwiazda i uczestniczka w Konkursie Piosenki Eurowizji w Oslo, Hera Bjork (ESC 2010). Również i w przyszłym roku islandzka gwiazda pojawi się u boku Maas’ a, mianowicie Selma Björnsdóttir. Wokalistka dwukrotnie brała udział w Eurowizji, w 1999 oraz 2005 roku. Za pierwszym razem należała nawet do grona faworytów typowanych by wygrać konkurs. Ostatecznie zajęła wówczas drugie miejsce ustępując tylko reprezentującej Szwecję Charlotte Nielssen, osiągając tym samym jeden z najlepszych wyników tego skandynawskiego państwa w historii.

Oficjalna sprzedaż biletów rozpocznie się już 30 grudnia i będzie można nabyć je za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej:

http://www.eurovisioninconcert.nl/news/item/319-tickets

W dniu dzisiejszym pojawiła się w mediach, potwierdzona przez organizatorów, informacja o tym, że formacja OG’3NE reprezentująca Holandię w trakcie nadchodzącego Konkursu Piosenki Eurowizji w Kijowie, została pierwszym oficjalnym gościem podczas kwietniowego koncertu w Amsterdamie. Holenderscy reprezentanci należą do stałych bywalców tej imprezy. Wyjątek stanowił tylko rok, 2011 kiedy grupa 3JS nie wzięła udziału w Eurovision in Concert z powodu prywatnej imprezy.

Jeżeli jesteście zainteresowani wyjazdem do Amsterdamu, aby poczuć eurowizyjną atmosferę, posłuchać konkursowych propozycji oraz zobaczyć na żywo wszystkich obecnych artystów nie zwlekajcie i już dziś wpiszcie datę 8 kwietnia 2017 do swojego kalendarza!

źródło: eurovisioninconcert.nl; metronieuws.nl; telegraaf.nl

foto: eurovision.tv