Radek Kobiałko, reżyser Krajowych Eliminacji do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji, zaprezentował oficjalny zwiastun sobotniego koncertu selekcyjnego. Gościem specjalnym widowiska będzie… Andrzej „Piasek” Piaseczny, reprezentant Polski w konkursie w 2001 roku.

Na swoim facebookowym profilu Kobiałko nie tylko opublikował spot reklamujący Krajowe Eliminacje, ale także wystosował specjalną wiadomość do wszystkich telewidzów:

Po kilku latach przerwy, na antenę TVP 1, wracają polskie preselekcje do konkursu Eurowizji. Przygotowujemy je w rekordowo krótkim czasie, ale z wielką dbałością o to, by było to ważne i atrakcyjne wydarzenie dla telewidzów i artystów. W tym roku system zgłoszeń artystów do konkursu, ich wybór, zasady występu oraz głosowanie zostały przygotowane tak, by zapewnić pełną transparentność. Koniec z decydowaniem o tym, kto może reprezentować Polskę w zaciszu gabinetów. Ostateczny wybór oddajemy widzom. Docenili to sami artyści zgłaszając naprawdę dużo świetnych piosenek. Doceniły też media i internauci, bardzo dobrze oceniając poziom konkursu. Fajnie słyszeć, jak wszystkie największe rozgłośnie radiowe grają piosenki z naszego koncertu, komentując jednocześnie, że „jeszcze nigdy eliminacje do Eurowizji nie budziły w Polsce tyle emocji”. My te emocje też czujemy i oprawimy je telewizyjnie tak, by dotarły w całości do widzów 🙂 Cieszę się, że więcej muzyki wraca na anteny TVP i, że mogę reżyserować właśnie takie koncerty 🙂

Jak przypomniał reżyser, koncert selekcyjny odbędzie się 5 marca o 21:25 w Studiu TVP przy ul. Woronicza. Przypomnijmy, że o udział w Konkursie Piosenki Eurowizji będzie walczyło dziewięcioro wykonawców:

 • Edyta Górniak – Grateful
 • Margaret – Cool Me Down
 • Michał Szpak – Color of Your Life
 • Dorota Osińska – Universal
 • Natalia Szroeder – Lustra
 • Kasia Moś – Addiction
 • Ola Gintrowska – Missing
 • Taraka – In the Rain
 • NapoliMy Universe

Dodajmy, że Andrzej Piaseczny reprezentował Polskę podczas 41. Konkursu Piosenki Eurowizji organizowanego w Kopenhadze. Piosenkarz wykonał wówczas utwór 2 Long i zajął dwudzieste miejsce na dwudziestu trzech uczestników, zajmując jedno z najgorszych miejsc w historii startów kraju w imprezie. Występ zapadł jednak w pamięci eurowizyjnych fanów dzięki prezentacji scenicznej, a właściwie kreacji, jaką miał na sobie reprezentant. Na swoją konkursową prezentację artysta założył futro, które w trakcie show zdjął. Zapewniło mu to Nagrodę im. Barbary Dex, przyznawaną w internetowym plebiscycie fanów na najgorszy kostium eurowizyjny.

foto: screen z oficjalnego zwiastunu (TVP)

2 KOMENTARZE

  • Wydaje sie ze wybor jest przesądzony (Cool me down). A to dlatego, ze wiekszosc Polakow mysli, ze ta piosenka zawojuje Eurowizje i na niej zarobią (u bukmacherow).
   Zwiastun staroswiecki, telewizory z lat 70-tych. Czuc stęchliznę.