Destiny Chukunyere na castingu do X-Factora (fot: media społecznościowe artystki)
Destiny Chukunyere na castingu do X-Factora (fot: media społecznościowe artystki)

Trwa etap castingów drugiej edycji X-Factor Malta, który po raz kolejny wyłoni reprezentanta tej małej wyspy na Konkurs Piosenki Eurowizji. Uwagę wielu fanów przykuł zwłaszcza ostatni odcinek programu i występ Destiny Chukunyere.

Jury w składzie Ira Losco (Eurowizja 2002, 2016), Alexandra Alden (kompozytorka), Ray Mercieca (wykonawca rockowy) oraz Howard Keith Debono (manager gwiazd) od początku października przesłuchuje śmiałych wykonawców, którzy poza kontraktem z wytwórnią muzyczną walczą o wyjazd na Eurowizję 2020 w Rotterdamie i reprezentowanie Malty.

Destiny Chukunyere pojedzie do Rotterdamu?

Wielu fanów przyciągnął najnowszy, czwarty odcinek widowiska, ze względu na występ charyzmatycznej Destiny Chukunyere. Mimo młodego wieku 17-letnia artystka ma na swoim koncie bogate doświadczenie. Zwycięstwo na Eurowizji Junior 2015, udział w brytyjskiej edycji Mam talent, w którym dotarła do półfinału czy utwór nagrany wspólnie z Irą Losco. Do tego w tym roku Destiny Chukunyere brała udział w Eurowizji jako chórzystka Micheli na scenie w Tel Awiwie. Gościnnie śpiewała również w trakcie Krajowych Eliminacji do Eurowizji Junior 2016 na Malcie.

X-Factor Malta – jak poradziła sobie Destiny Chukunyere?

Destiny Chukunyere otrzymała od jurorów 4 razy „tak”, dzięki czemu przeszła do kolejnego etapu i stała się wczesną faworytką do wygranej. Za takim obrotem spraw przemawia wiele czynników, w tym dotychczasowa popularność wokalistki i doświadczenie sceniczne. Warto dodać, że artystka osiągnęła największy sukces spośród zwycięzców Eurowizji Junior do czasu zajęcia pierwszego miejsca przez Roksanę Węgiel.

W tym sezonie talent-show jak do tej pory na próżno szukać powiązań selekcyjnych. Jedyną uczestniczką, która wielokrotnie brała udział w maltańskich eliminacjach jest Deborah-C. Piosenkarka ledwo awansowała na bootcamp. Możliwe, że znajome twarze pojawią się w kolejnych odcinkach programu.

Zwycięzcy Eurowizji Junior na Eurowizji

Gdyby Destiny pojechała do Rotterdamu, nie byłby to pierwszy udział zwycięzcy dziecięcej Eurowizji w edycji dorosłej. Zwyciężczynie Eurowizji Junior 2006, siostry Tołmaczowe, zajęły siódme miejsce w finale Eurowizji 2014. Wielu innych uczestników „Juniora” również wracało po latach, o czym możecie przeczytać w jednym z naszych felietonów.

Czy sądzicie, że Destiny Chukunyere wygra maltańskiego X-Factora i czy istnieje szansa na Valettę 2021?

fot. media społecznościowe artystki,
źródło: TVM, własne