Jamala już wkrótce zaśpiewa w Rzeszowie na Europejskim Stadionie Kultury!

Tegoroczna, czwarta już edycja wydarzenia Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury, odbędzie się w dniach 23 – 26 czerwca 2016 roku w Rzeszowie. Miasto odwiedzi 150 artystów z 10 krajów, a w trakcie festiwalu odbędzie się wiele różnorodnych wydarzeń, w tym koncerty, wystawy, spektakle i pokazy filmowe.

Dla fanów Konkursu Piosenki Eurowizji najważniejszą informacją jest z pewnością gościnny występ tegorocznej zwyciężczyni z Ukrainy. Jamala wystąpi z koncertem na rzeszowskim rynku w sobotę 25 czerwca. Start imprezy planowany jest na godzinę 19:00, a potrwa ona aż do 22:00.

Dzień wcześniej, w piątek 24 czerwca, na stadionie miejskim w Rzeszowie odbędzie się natomiast koncert główny, w którym będziemy mogli zobaczyć wielu czołowych polskich artystów, śpiewających razem z zagranicznymi wykonawcami. Kolejnym eurowizyjnym akcentem będzie występ zespołu The Hardkiss, który w tym roku z sukcesem startował w ukraińskich eurowizyjnych eliminacjach, przegrywając jedynie ze zwycięską Jamalą. Gwiazdą wieczoru będzie natomiast zespół Withtin Temptation.

Wschód Kultury to cykl trzech festiwali integrujących środowiska artystyczne miast Polski Wschodniej: Białegostoku, Lublina i Rzeszowa oraz artystów krajów Partnerstwa Wschodniego: Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy. Odbędzie się po raz czwarty, m.in. dzięki zaangażowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zachęcamy wszystkich chętnych czytelników do udziału w tym wydarzeniu, zwłaszcza że wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

Zobacz nasz wywiad ze zwyciężczynią Eurowizji: 

(źródło: nowiny24.pl, wschodkultury.eu, fot. eurovision.tv)

2 KOMENTARZE

  1. Mimo, iż spośród ukraińskich propozycji na ESC 2016 bardziej od utworu The Hardkiss wolałem piosenkę Jamali, no to teraz uważam, że lepiej byłoby dla Ukrainy, a zwłaszcza dla Eurowizji ogólnie, gdyby jednak wtedy wygrali The Hardkiss. Też mają piosenkę robiącą wrażenie, no i chyba bez jakichś politycznych kontrowersji (jeśli się nie mylę, bo nie analizowałem tekstu i znaczenia pod tym względem, itd.). Teledysk zobaczyłem dopiero dzięki Waszemu artykułowi, no i jest to naprawdę świetne video! Duży plus za te góry i klimat ! 🙂

    Tegoroczna impreza w Rzeszowie zapowiada się naprawdę nieźle. Niestety nie mogę akurat wtedy być na stadionie i na Rynku, aczkolwiek będę całkiem niedaleko Rzeszowa 🙂 (ogólnie też mam niedaleko 🙂 ). Nasuwa mi się jedna dodatkowa myśl – szkoda, że do stolicy Podkarpacia nie został zaproszony Michał Szpak. Przecież to on był naszym reprezentantem, a na dodatek sam przecież pochodzi z Podkarpacia, tzn. z Jasła. Zatem jak najbardziej pasowałby do tej imprezy. No cóż, może po prostu nikt nie wpadł na taki pomysł, albo może po prostu Michał Szpak nie mógłby akurat wtedy być w Rzeszowie.

    Ogólnie, to bardzo cieszy mnie fakt, że rośnie ranga tej rzeszowskiej imprezy (co pokazuje choćby udział Within Temptation, no i jednak także zwyciężczyni Eurowizji, Jamali). Within Temptation nie jest chyba jakoś związany z Europą Wschodnią, Kaukazem czy Polską, więc rozumiem, że to po prostu występ gościnny 🙂 , albo po prostu festiwal nieco rozszerza swoją formułę.