7 lutego 2018, podczas rozgrywanego na żywo show You Decide, wyłoniony zostanie artysta, który będzie reprezentował Wielką Brytanię podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie. Znamy prowadzących programu.

Stacje telewizyne BBC Two, BBC Studios oraz BBC Music poinformowały, że w środę 7 lutego odbędą się brytyjskie eliminacje do Eurowizji 2018. Koncert zostanie zorganizowany w hali koncertowej Brighton Dome – w tej samej, w której w 1974 roku po eurowizyjne Grand Prix sięgnął zespół ABBA – a transmisję na żywo zapewni stacja BBC Two.

Artystów, którzy powalczą o przepustkę do Lizbony, poznamy w styczniu. Podczas 90-minutowego show 7 lutego wybrzmi w sumie 6 konkursowych kompozycji. Wykonawców ocenią widzowie BBC Two oraz zebrane w hali jury. Po każdym występie panel ekspertów będzie udzielał krytycznych uwag i wskazówek odnośnie do prezentacji scenicznej w Lizbonie.

Program uświetnią też gościnne występy gwiazd, a poprowadzi go ponownie Mel Giedroyc, aktorka i prezenterka, fanka Eurowizji, współkomentatorka półfinałów Eurowizji 2015. U jej boku zobaczymy Månsa Zelmerlöwa, zwycięzcę Eurowizji 2015. Oboje są bardzo podekscytowani i wierzą w dobry wynik UK w Lizbonie. Bilety na brytyjskie eliminacje rozchodzą się bardzo szybko, możecie nabyć je w cenie £30.00 na stronie brightondome.org.

Podsumowanie ostatnich brytyjskich występów oraz wymogi stawiane piosenkom zgłaszanym do programu You Decide opisaliśmy tutaj. Przypomnijmy tegoroczny występ Lucie Jones w barwach UK. Zdobyła łącznie 111 pkt., które dały jej 15. lokatę.

Źródła: bbc.co.uk, huffingtonpost.co.uk, fot: bbc.co.uk