7 lutego 2018, podczas rozgrywanego na żywo show You Decide, wyłoniony zostanie artysta, który będzie reprezentował Wielką Brytanię podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie. Znamy prowadzących programu.

Stacje telewizyne BBC Two, BBC Studios oraz BBC Music poinformowały, że w środę 7 lutego odbędą się brytyjskie eliminacje do Eurowizji 2018. Koncert zostanie zorganizowany w hali koncertowej Brighton Dome – w tej samej, w której w 1974 roku po eurowizyjne Grand Prix sięgnął zespół ABBA – a transmisję na żywo zapewni stacja BBC Two.

Artystów, którzy powalczą o przepustkę do Lizbony, poznamy w styczniu. Podczas 90-minutowego show 7 lutego wybrzmi w sumie 6 konkursowych kompozycji. Wykonawców ocenią widzowie BBC Two oraz zebrane w hali jury. Po każdym występie panel ekspertów będzie udzielał krytycznych uwag i wskazówek odnośnie do prezentacji scenicznej w Lizbonie.

Program uświetnią też gościnne występy gwiazd, a poprowadzi go ponownie Mel Giedroyc, aktorka i prezenterka, fanka Eurowizji, współkomentatorka półfinałów Eurowizji 2015. U jej boku zobaczymy Månsa Zelmerlöwa, zwycięzcę Eurowizji 2015. Oboje są bardzo podekscytowani i wierzą w dobry wynik UK w Lizbonie. Bilety na brytyjskie eliminacje rozchodzą się bardzo szybko, możecie nabyć je w cenie £30.00 na stronie brightondome.org.

Podsumowanie ostatnich brytyjskich występów oraz wymogi stawiane piosenkom zgłaszanym do programu You Decide opisaliśmy tutaj. Przypomnijmy tegoroczny występ Lucie Jones w barwach UK. Zdobyła łącznie 111 pkt., które dały jej 15. lokatę.

Źródła: bbc.co.uk, huffingtonpost.co.uk, fot: bbc.co.uk

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAlicja Rega zaśpiewa na Eurowizji Junior po polsku
Następny artykułMacedonia weźmie udział w Konkursie Piosenki Eurowizji 2018
Przemysław Jóźwik
Niepoprawny optymista z zamiłowaniem do muzyki, bez której nie potrafię żyć. Gust muzyczny mam tak różnorodny jak cała Eurowizja: od Britney Spears i Michaela Jacksona, przez Nirvanę, po Die Antwoord. Wśród polskich artystów najbardziej cenię Nosowską i Peszek. Ulubione piosenki eurowizyjne to Il Volo (Włochy 2015), Freaky Fortune feat. RiskyKidd (Grecja 2014), Jemini (UK 2003), Katrina and The Waves (UK 1997), Karoline Krüger (Norwegia 1988)... Jestem otwarty na ludzi, przeciwny wszelkim formom przemocy, tolerancyjny i wyrozumiały. Lubię otaczać się znajomymi, ale doceniam też chwile samotności, które potrafię konstruktywnie wypełnić. Moja rodzina to ukochany Bartuś i dwa przeurocze kociaki, Renio i Soksik. Nie dostałem się na dziennikarstwo (nie wiedziałem m,in. jak się wabił pies Waldorffa), więc zostałem fizykiem. W 2017 obroniłem doktorat pisząc o dyslokacjach krawędziowych w kryształach, w magisterce rozkminiałem dyslokację śrubową, a w licencjacie przyspieszoną ekspansję Wszechświata. Obecnie przebywam na stażu w Lizbonie. Od 1996 tworzę własną listę przebojów, którą kiedyś zainteresowało się nawet MTV, Eksponencjalny system liczenia punktów stosuję już od kilku lat do tworzenia rocznych rankingów mojej listy. W tym roku w oparciu o model eksponencjalny także EBU postanowiła liczyć punkty od jury podczas Eurowizji. Brawo EBU :)