Wszyscy uczestnicy pierwszego półfinału ponownie pojawili się na scenie. Po raz pierwszy dziennikarze mogą wejść na halę miejską w Wiedniu, aby na żywo zobaczyć to, co zaprezentują wykonawcy m.in. z Mołdawii, Belgii, Holandii czy Grecji.

W pierwszej części koncertu zaprezentują się reprezentanci z Mołdawii, Armenii, Belgii, Holandii, Finlandii i Grecji. Później każdy z nich uda się na konferencję prasową, podczas której spotka się z dziennikarzami z całego świata.

01  MOŁDAWIA

Występ Eduarda Romaniuty jest podobny do tego, który widzieliśmy pierwszego dnia (pełną relację z prezentacji znajdziecie tutaj). Dziennikarze zareagowali śmiechem m.in. pod koniec występu, kiedy tancerka zrywa z piosenkarza koszulkę. Druga próba polegała głównie na próbie świateł i wokalu, Romaniuta miał bowiem małe problemy z odsłuchem. W związku z tym na scenie nie działo się nic, kamery również nie pracowały tak, jak przy pierwszym podejściu. Trzecia próba przebiegła spokojnie.

02 ARMENIA

Próba ormiańskiego zespołu Genealogy przebiegła znacznie lepiej od tej z pierwszego dnia. Pod koniec występu będziemy słyszeli długie brawa nagrane wcześniej przez organizatorów. Kosmetycznym zmianom uległa mapa, po której reprezentanci będą poruszali się w trakcie występu.

03 BELGIA

Przed próbą Belgii ponownie zobaczyliśmy oficjalnie belki tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji. Kula otoczona jest białym okręgiem, co wygląda jeszcze lepiej niż za pierwszym razem, sama flaga także uformowana została z kulek (podobny zabieg jak przy oficjalnym logo konkursu). Chórek Loïca Notteta ma już na sobie kompletny, biały strój, sam reprezentant zmienił płaszcz na marynarkę.

04 HOLANDIA

Niezasłużenie nominowana do tegorocznej Nagrody im. Barbary Dex dla najgorzej ubranej uczestniczki konkursu, czyli Trijntje Oosterhuis z Holandii, zaprezentowała się ponownie w żałobnej woalce, jednak jej suknia jest już znacznie mniej kontrowersyjna, co dziennikarze nagrodzili gromkimi brawami. Oczywiście, dekolt jest dość głęboki, jednak znacznie subtelniejszy i już nie tak szeroki, jak podczas pierwszych prób. Oprócz tego wokalistka założyła skórzaną kurtkę, a na jej twarzy pojawia się więcej uśmiechu. Wokalnie, oczywiście, bez zarzutu, Oosterhuis po raz kolejny udowadnia, że nie bez powodu uznawana jest za jedną z najlepiej śpiewających artystek tego konkursu. Podczas trzeciej próby wokalistka zmieniła kurtkę na czerwoną z biało-czarnymi elementami. Podczas ostatniej próby znowu założyła czarną kurtkę, pozbyła się jednak woalki.

05 FINLANDIA

Fiński zespół Pertti Kurikan Nimipäivät ponownie zaprezentował swój numer Aina mun pitää. Na scenie nie zadziało się nic nowego, podobnie jak w obrazku. Występ jest bardzo dobrze przygotowany, przyjemnie się go ogląda. Całą relację z występu znajdziecie tutaj.

06 GRECJA

Greczynka Maria Elena Kiriaku rozpoczęła swoją próbę nieco niepewnie, zapewne dawkuje emocje przed kulminacyjnym momentem w utworze. Podczas drugiej próby bridge zabrzmiał jeszcze bardziej emocjonalnie.

Przypominamy, że relacjonujemy na żywo przebieg prób wszystkich uczestników pierwszego półfinału. Odświeżajcie stronę po najnowsze doniesienia z Hali Miejskiej w Wiedniu, które będziemy aktualizowali na bieżąco!

8 KOMENTARZE

    • Z pierwszej szóstki I półfinału Belgia niewątpliwie wypada najlepiej:) Występ Mołdawii traktuję jako próbę kabaretową. Piosenka i występ są mega kiczowate, ale za każdym razem, gdy słyszę ten „przebój”, to trudno przestać mi się śmiać.