Po kolejnej przerwie na scenie pojawili się uczestnicy pierwszego półfinału 60. Konkursu Piosenki Eurowizji. Dzisiaj na scenie hali miejskiej po raz kolejny zaprezentują się reprezentanci Islandii, Szwecji, Szwajcarii, Cypru i Słowenii.

W trzeciej, ostatniej części dzisiejszych prób po raz kolejny mogliśmy zobaczyć przygotowania wykonawców z Islandii, Szwecji, Szwajcarii, Cypru i Słowenii. Podobnie jak poprzedni reprezentanci, tuż po swojej próbie udadzą się na konferencję prasową, by spotkać się z dziennikarzami.

 12 ISLANDIA

Jako pierwsza po przerwie ponownie zaprezentowała się María Ólafsdóttir z Islandii. Po raz kolejny zobaczyliśmy przesłodzone show rodem z Disney Channel pełne różowych wizualizacji, uroczych uśmiechów piosenkarki oraz bajkowych ujęć. Słodko, słodko, aż za bardzo.

13 SZWECJA

Ze szczęśliwą, trzynastą pozycją startową wystąpił dzisiaj reprezentant Szwecji, Måns Zelmerlöw, który zaśpiewał swój utwór Heroes. Oczywiście, perfekcyjnie przygotowana przed szwedzką ekipę prezentacja świetnie wypada w obrazku, nadal jednak pojawiają się małe niedociągnięcia, zwłaszcza na początku, kiedy artysta nie jest oświetlany w odpowiedniej chwili. Podczas półfinału zapewne będzie idealnie.

14 SZWAJCARIA

Tuż po jednym z faworytów do wygrania Konkursu Piosenki Eurowizji wystąpiła Mélanie René ze Szwajcarii. Występ zaczyna się jeszcze mroczniej niż w czwartek. To, co intryguje najbardziej w tym występie, to niesamowicie hipnotyczne oczy piosenkarki. Bardzo ładny, emocjonalny obrazek.

15 CYPR

Próba cypryjskiego wykonawcy Jannisa Karajannisa przebiegła poprawnie, występ był bardzo podobny do tego, który widzieliśmy dwa dni temu. Bardzo skromnie, ale z klasą.

16 SŁOWENIA

Słoweńskie małżeństwo Maraaya, czyli Marjetka i Aleš Vovk, zaprezentowali swoją piosenkę Here for You jako przedostatni podczas dzisiejszej próby. Całość wygląda w obrazku jeszcze lepiej niż poprzednio, dopracowano pracę kamer. Wokalnie bez zarzutu, miejmy nadzieję, że ta propozycja będzie walczyła o miejsce w pierwszej piątce stawki finałowej.

Przypominamy, że relacjonujemy na żywo przebieg prób wszystkich uczestników drugiego półfinału. Odświeżajcie stronę po najnowsze doniesienia z Hali Miejskiej w Wiedniu, które będziemy aktualizowali na bieżąco!

W celu przeczytania relacji z pierwszej części prób zapraszamy tutaj, natomiast z drugiej – tutaj.

3 KOMENTARZE

  1. Po zapoznaniu się z próbnymi występami uczestników II półfinału, muszę przyznać, że największe wrażenie zrobiła na mnie Szwajcaria. Jest mrocznie i intrygująco. Maraya, czeski duet oraz Mans Zemerlow również wypadli świetnie.

  2. Z Islandki rzeczywiście jest taki cukiereczek. Za słodki jak na mój gust.
    Teraz to tylko próby ale mam wrażenie, że Mans występuje mniej dynamicznie niż na MF. Z przebojowością jaką tam pokazał ma szansę wygrać konkurs ale jeśli będzie to co teraz na próbach to wątpię 🙁 Ale finał będzie na bank.
    Szwajcaria od początku wpadła mi w ucho. I w oko również 😉 Będę smutny jak nie zobaczę Melanie w sobotę.
    Jaś z Cypru pokazuje to co lubię tu najbardziej: na scenie sam wokalista, bez rozpraszających tancerzy, baletów. Przypomina mi się Tom Dice z Belgii kilka lat temu. Miał też taki spokojny utwór, nikt nie wróżył mu powodzenia a tu 6 miejsce w finale.
    Słowenia średnio do mnie przemawia. Niby rytmicznie i wpadające w ucho ale jednocześnie trochę męczące gdy słucha się dłużej.